Туве Янссон — Капелюх Чарівника (Диво-капелюх) (храктеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Мумі-троль. Дуже цікавий і дружелюбний троль. Він любить пригоди, особливо коли вони відбуваються з ним та його друзями. Та якщо пригоди стають надто небезпечними, він біжить по допомогу до Мумі-мами. Він відданий товариш і вихований син. Загалом Мумі-троль хоробрий, але іноді боязкий.

Мумі-мама. Має м'яку вдачу там, де годиться проявляти м'якість, і торбинку, повну сухих вовняних шкарпеток, порошків від болю в животі й карамельок. Вона ніколи не втрачає самовладання, дбає, щоб кожне створіннячко в Країні Мумі-тролів мало, за потреби, де переночувати. Мама Мумі-троля – турботлива й ніжна берегиня сімейного вогнища, завжди готова зігріти рідних своєю любов'ю.

Мумі-тато. Дуже мудрий і досвідчений троль, принаймні сам так вважає. Іноді його душа прагне несамовитих пригод, як у далекій юності. Тоді він сідає у своєму кабінеті й пише мемуари – велику книжку про все, що трапилося з ним у житті. Мумі-тато трохи старомодний, але дуже люб'язний дивак.

Нюхмумрик. Дуже схожий на людину, вміє грати на гармонії. Його стиль життя – це мандри. Він користується лише тим, що посилає йому день. З Нюхмумриком найбільше прагне дружити Мумі-троль. Тож коли Нюхмумрик кличе вночі Мумі-троля на пошуки пригод, той дуже радіє. Коли Нюхмумрик восени покидає долину, Мумі-троль сумує за другом. Саме Нюхмумрик розповідає друзям про Чарівника та пошуки Рубіна.

Чмих. Кумедне звірятко, його зимовий сон триває на тиждень довше, ніж в інших. Трошки жадібний, любить скиглити. Небайдужий до всього яскравого і солодкого. Мав свою печеру. Мумі-троль не хотів спати цілу зиму зі Чмихом, бо той дуже хропів. У Чарівника попросив власний човен.

Ондатр. Відлюдник, який у всіх своїх нещастях звинувачує сім'ю Мумі-тролів. Він філософ, проте насправді лінивий, та ще й критикує тих, хто йому допомагає. Весь час він лежить у гамаку, читає книги, а згодом перебирається у печеру, проте нагадує Мумі-татові, щоб йому двічі на день приносили їжу. Ондатр закривається на щирість та усмішки, хоча насправді має добре серце. У Чарівника Ондатр побажав нову книгу.

Гемуль. Довгоносий колекціонер, спершу збирає марки, а коли колекція стає вже повна, вирішує збирати найкращий у світі гербарій. На острові гатіфнатів Гемуль потрапляє в біду, але його рятує Нюхмумрик. Забравши у гатіфнатів барометр, Гемуль наражає друзів на неприємні пригоди, та все закінчується добре. Саме Гемуль першим почав розуміти мову Чупслі і Тряслі. Під час суду Гемуль захищав крихіток. Коли Чарівник виконував бажання, Гемуль побажав собі нову ботанічну лопатку.

Чупсля і Трясля. Крихітні подружки, які завжди тримаються разом, всюди носять за собою валізку, у якій переховують величезний рубін. Їхня мова не зовсім зрозуміла друзям, але Гемуль з часом починає розуміти їх, тому стає перекладачем. Милі, але безтямкі. Обожнюють молоко і вміст своєї валізи.

Хропусь. Зовні схожий на Мумі-троля, але, як і всі хропусі, змінює свій колір залежно від настрою. Має перуку, любить наводити порядок і проводити різноманітні збори. Знайшов багато золота, яким вирішили обкласти грядки.

Хропся. Сестра Хропуся, теж вміє змінювати колір. Захоплюється усім таким же гарним, як вона сама. Вона спритна й дотепна, однак бажала б, щоб життя в Країні Мумі-тролів було розкішнішим і драматичнішим. Дуже хвилюється, коли через гатфінатів втратила свій чубчик, адже вона справжня модниця. Носить золотий браслетик на ніжці. Любить прикраси і проводити багато часу перед люстерком. Багато часу проводить з Мумі-тролем. Мріяла бути такою ж красивою, як дерев'яна жінка, яку друзі знайшли у морі.

Аналіз інших творів Туве Янссон: