Іван Крилов

Біографія стисло

  • Крилов Іван Андрійович
  • Крилов Іван Андрійович
  • Крилов Іван Андрійович
  • Крилов Іван Андрійович

Крилов Іван

(1769-1844)

Відомий російський байкар, представник просвітницького реалізму критичного напрямку. Література захоплювала І. Крилова з дитячих років і, хоча працював дрібним чиновником і бібліотекарем, вже з 20 років був видавцем власних журналів, де друкував яскраві сатиричні твори. Перші байки — "Дуб і тростина", "Вередлива наречена" — були надруковані 1806 року в журналі "Московський глядач". Успіх був незаперечний. Крилов створив майже 200 байок.

В. Бєлінський висловив своє захоплення творчістю Крилова, сказавши, що "це непросто байки: це повість, комедія, гумористичний нарис, зла сатира":

Майже третина байок написана на сюжети, спільні з творами Лафонтена, але читачів захоплює актуальність, народність, простота і ясність думки. Багато висловів з байок стали афоризмами, ними користуються і тепер: "А Васька слухає та їсть", "Ай Моська, певне що сильна, раз гавка на слона".

Ім'я Крилова назавжди увійшло не тільки в російську, але й всесвітню літературу. Вдячні нащадки на зібрані народом кошти спорудили пам'ятник байкареві — в Петербурзі у Літньому саду.