Війна і революція у романі Уласа Самчука "Волинь"

Шкільний твір

Війна і революція у романі Уласа Самчука "Волинь"

I. "Волинь" У. Самчука — роман-епопея про реальні події початку XX століття. (У. Самчук — один із письменників української діаспори, якого називають Гомером української прози. Всі його твори присвячені Україні. Трилогія "Волинь" складається з трьох частин: "Куди тече річка", "Війна і революція", "Батько й син". Зображенню воєнних дій на початку XX століття присвячено другу частину роману.)

II. Хроніка життя волинського краю.

1. Реальність зображених подій. ("Книжка Самчука— правдиве життя..." Автор описує події, які відбувалися на Волині: бої між поляками та більшовиками у 1914-1918 роках, між Центральною Радою та більшовиками у лютому 1918 року, рух українського відродження, терор польської влади у 30-х роках.)

2. Широка панорама селянського життя. (Побут селян, їхня тяжка праця біля землі показана через долю великої родини Довбенків. Дія відбувається в короткому часовому проміжку, та цей час акумулював у собі найважливіше, що "просвітило" минуле сім'ї та визначило її майбутнє.)

3. Мужність вірних оборонців України. (Козаки — юнаки, дужі, впевнені в собі, мужні. Вони розуміють, що тільки працею власних рук можливо здобути щастя, що Україні потрібні люди чесні, розумні та працьовиті. Вони сміливі, самовіддані, готові життя своє віддати за рідну землю. "Ми є діти землі — нашої землі! Ляже сотня до грудей її, тисяча на тому місці постане! А Україна жити буде!" — впевнені вони.)

ІІІ. Здійснення задуму. (У. Самчук писав: "Мені хотілося внести в нашу побутову літературу трохи філософської і проблемної тенденції, дати повніший і точніший образ нашого села..." І задум свій письменник успішно здійснив, написавши роман про революційні та воєнні лихоліття волинського краю.)

Інші варіанти цього твору: