Самчук Улас — Волинь

Шкільні твори

Війна і революція у романі Уласа Самчука "Волинь"

Війна і революція у романі Уласа Самчука "Волинь"
I. "Волинь" У. Самчука — роман-епопея про реальні події початку XX століття. (У. Самчук — один із письменників української діаспори, якого називають Гомером української прози. Всі його твори присвячені Україні. Трилогія "Волинь" складається з трьох частин: "Куди тече річка", "Війна і революція", "Батько й син". Зображенню воєнних дій на початку XX століття присвячено другу частину роману.)
II. Хроніка життя волинського краю.
1...

Читати приклад твору →

Доля України в романі Уласа Самчука "Волинь"

I. Безпосередня участь У. Самчука в бурхливих подіях 1938—1939 років (трагедія Закарпатської України; основа роману "Гори говорять" та роману-епопеї "Волинь").
II. Унікальність твору "Волинь" (глибоко і відверто розкрита антилюдяність більшовизму, вказані причини трагедії суспільства).
1. Жанрово-художні особливості роману (роман-хроніка, художнє дослідження життя дитини, підлітка і юнака Володьки Довбенко).
2. Автобіографічний характер твору (прототип Володьки Довбенка сам автор).
3...

Читати приклад твору →

Зображення війни і революції у романі У. Самчука "Волинь"

Улас Самчук написав десять романів, у яких відобразив трагічні події української історії першої половини XX століття. Найвище досягнення письменника — трилогія "Волинь". У частині "Війна і революція" Самчук розповідає про трагедію українського села, через яке проходять ворогуючі війська.
У центрі подій — родина заможного селянина Матвія. Усе життя Матвій працював на землі. Він побудував свій хутір, розумно і виважено вів господарство...

Читати приклад твору →

Роздуми про майбутнє України й українців (за романом "Волинь")

Якби наші поети й письменники не любили так Україну, не змогли б вони написати свої найкращі твори про рідну Батьківщину й про рідний народ, в яких оспівали і красу своєї землі, і силу та невмирущість людей, що живуть на ній. Улас Самчук — талановитий письменник, якого доля відірвала від України й закинула на чужину. Але в його творах присутня втрачена Батьківщина, біль через її недолю, ображений народ.
"Волинь" — найкращий роман Самчука...

Читати приклад твору →

Трилогія "Волинь" Уласа Самчука — художній літопис української історії XX століття

Трилогія "Волинь" Уласа Самчука — художній літопис української історії XX століття
"Хочу бути літописцем українсь
кого простору в добі, яку сам
бачу, чую, переживаю"
/ У. Самчук /
Творчість Уласа Самчука заслуговує на велику увагу і високу оцінку. Він талановитий прозаїк, який прожив довге і напружене життя, вимірюване 82 роками, що збіглися з добою буремних історичних потрясінь для українського народу...

Читати приклад твору →
Дивіться також