Франко Іван — Каменярі

Шкільні твори

Алегоричність змісту й образів-персонажів вірша І. Франка "Каменярі"

Вірш "Каменярі" — шедевр молодого І. Франка, який і нині вражає читачів масштабністю символіки, реалістичністю і конкретністю окремих деталей. 1. Франко використав прийом сну, щоб показати грізну силу реакції і мужність борців за соціальну справедливість. У статті "Каменярі" письменник писав: "В поетиці, як і слід у алегорії, не означено ані часу, ані місця, але цілу акцію представлено як сонне видіння"...

Читати приклад твору →

Високе призначення "каменярів" (за віршем І. Франка "Каменярі")

Вірш "Каменярі" Іван Якович Франко помістив у збірку з промовистою назвою "Думи пролетарія". Усе життя поет відчував свою близькість до народу, закликав знедолених, пригнічених рабським становищем людей боротися зі свавіллям і неправдою.
Вірш "Каменярі" наповнений символічними образами, серед яких — височенна гранітна скала, символ неправди і неволі.
До цієї скали приковані залізними ланцюгами тисячі борців...

Читати приклад твору →

Вияв мужності й стійкості борців за визволення трудового народу з-під гніту (за поезією "Каменярі") (1 варіант)

І. Франко — поет, прозаїк, історик, перекладач. Він належав до тих письменників, яких сам порівнював з "деревом, що своїм корінням впивається якомога більше і міцніше в свій рідний національний ґрунт... а своїм пнем і кроною поринає в інтернаціональній атмосфері ідейних інтересів..." Український діяч жив у бурхливу та сувору історичну добу. Нещодавно була панщина, потім — відміна кріпацтва, з'являється робітничий клас. І. Франко не міг не відгукуватися на болючі питання свого часу...

Читати приклад твору →

Вияв мужності й стійкості борців за визволення трудового народу з-під гніту (за поезією "Каменярі") (2 варіант)

У Львові є могила, на якій стоїть пам'ятник — постать каменяра з молотом у руках. Тут похований Великий Каменяр — Іван Якович Франко. Невгасима любов до знедоленої Батьківщини, до чесних трударів, віра у визволення рідного народу з-під гніту темних сил самодержавства — джерела Франкової поетичної сили, бездонна криниця, яка надихала його на написання кращих творів.
Як допомогти трудівникам перемогти у святій боротьбі за волю?..

Читати приклад твору →

Вияв мужності й стійкості борців за визволення трудового народу з-під гніту (за поезією "Каменярі") (3 варіант)

І. Франко через усе життя проніс любов до трудового народу і прагнення полегшити його життя. Творчість письменника — це спроба наблизити прекрасне майбутнє нашої Батьківщини. І незважаючи на те, що досягнути цієї високої мети надзвичайно важко, І. Франко та тисячі таких же невтомних працівників готові присвятити цьому все життя.
У поезії "Каменярі" бачить поет себе, прикутого залізним ланцюгом до гранітної скелі, та тисячі інших каменярів, яких закликає громовий голос:
Лупайте сю скалу!..

Читати приклад твору →

Могутня сила вірша І. Франка "Каменярі"

І. Я. Франко — наш геніальний поет, який оспівував людину, її силу. Вірш "Каменярі" часто називають поемою. І це не випадково. Твір дійсно виходить за межі вірша не стільки своїм обсягом, скільки значущістю поставлених проблем.
Змальовуючи збірний образ закованих каменярів, їх невимовно тяжке становище, автор указує й нате, що дає змогу знести цей "страшний тягар". Це "любові жар", що поломеніє в очах кожного.
Каменярі — могутня, нездоланна сила, яка може подолати будь-які перешкоди...

Читати приклад твору →

Символіка вірша І. Франка "Каменярі"

I. Пам'ятник Івану Франку на Личаківському кладовищі у Львові (могутній каменяр
розбиває молотом скелю; Франко-Каменяр: завзятий у боротьбі за прогрес, прокладав дорогу за визволення, дорогу у новий світ, висвітлив у творчості безліч проблем життя).
II. Вірш "Каменярі" (1878) — гімн будівникам нового суспільства.
1...

Читати приклад твору →

Символіка вірша Івана Франка "Каменярі"

Височить на Личаківському кладовищі у Львові на могилі Івана Франка пам'ятник: могутній каменяр розбиває молотом гранітну скелю. Так постать письменника символічно злилася з образами створених ним будівників нового суспільства, яких він возвеличив у вірші "Каменярі" (1878). Цей вірш не можна читати без хвилювання: романтизм його захоплює і підносить, викликає глибоку повагу до тих, хто проголошує свою мету:
...своїми руками
Розіб'ємо скалу, роздробимо граніт...

Читати приклад твору →
Дивіться також