Довженко Олександр — Воля до життя

Шкільні твори

Перебороти смерть (за оповіданням О. Довженка "Воля до життя")

У моїх руках оповідання О. Довженка "Воля до життя". Це невелике оповідання сколихнуло мою душу. Воно зовсім змінило мої погляди на людей. Я гадала, що жити легко і весело, і тільки тепер зрозуміла, як помилялась. Коли читала оповідання, я, сама того не помічаючи, порівнювала себе з Іваном Карналюком. Далеко мені до нього. Та не тільки мені. Якесь невеличке горе — і вже сльози, згорблені плечі, похилена голова...

Читати приклад твору →

Правдиве зображення трагічних подій Другої світової війни в оповіданні "Воля до життя" (1 варіант)

Під час другої світової війни О. Довженко був на фронті. Письменник бачив страждання нашого народу, а також був свідком його надзвичайного героїзму. Свої спостереження, які пізніше стали основою його творів, він занотовував у записній книжці.
В оповіданні "Воля до життя" О. Довженко правдиво зображує трагізм війни, що калічить безліч людей. Адже лише один армійський хірург Микола Дудко за півтора роки на фронті оперував тисячі поранених.
Надзвичайно вражає опис битви, яка "гриміла день і ніч"...

Читати приклад твору →

Правдиве зображення трагічних подій Другої світової війни в оповіданні "Воля до життя" (2 варіант)

В оповіданні Олександра Довженка розповідається про молодого розвідника Івана Кармалюка. Він був поранений, а лікар-хірург Микола Дудко намагався врятувати його, як і тисячі інших. Так, саме тисячі.
Автор з великою виразністю показує один із епізодів війни. На війні, як відомо, завжди багато поранених, але лише уявіть собі, що цей лікар кожної доби рятував сотні життів: "...хірург працював без перерви вже кілька днів"...

Читати приклад твору →

Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні "Воля до життя" (1 варіант)

Друга світова війна — страшний і героїчний період в історії нашого народу. У своєму оповіданні "Воля до життя" О. Довженко розкриває психологію людини у незвичайних обставинах.
"Людина на війні — це воля, — стверджує армійський хірург, — є воля — є людина! Нема волі — нема людини! Скільки волі, стільки й людини".
Це твердження ілюструє своїм життям Іван Кармалюк...

Читати приклад твору →

Сила волі до життя пораненого воїна в оповіданні "Воля до життя" (2 варіант)

О. Довженко в своєму оповіданні "Воля до життя" змалював звичайних людей у екстремальній ситуації.
Основою цього оповідання було саме життя воєнних років.
Головний герой твору — звичайний боєць Іван Кармалюк. Важко поранений, він усіма силами намагається вижити: незважаючи на біль, затискає розірвану артерію, бореться з газовою гангреною, навіть коли вже майже не має пульсу...

Читати приклад твору →

Чи можна вважати вчинок Івана Карналюка подвигом? (за оповіданням О. Довженка "Воля до життя")

Усе далі й далі відносить нас час від грізних і величних подій Другої світової війни, коли зійшлися у непримиренному, страшному двобої чорні сили фашизму із силами миру. Але не меркне слава героїв, які, не шкодуючи свого життя, відстояли мир, честь і незалежність Батьківщини.
Роки війни стали тяжкими випробуваннями для нашої країни, усіх її громадян. Крізь цю страшну світову бурю пройшов і відомий письменник О...

Читати приклад твору →
Дивіться також