Добро і справедливість у романі Жуля Верна "Діти капітана Ґранта"

Шкільний твір

Жуль Берн створив новий тип пригодницького роману — роман про науку та її безмежні можливості. Він показав себе винахідником у відборі сюжетів, які відзначаються невичерпним розмаїттям, оригінальністю, новизною. Яскравим прикладом цього є найвідоміший твір письменника "Діти капітана Гранта".

Герої роману вирушають на пошуки нескореного шотландця Гранта, який мріяв про заснування на далеких островах колонії вільних людей. Члени експедиції є однодумцями Гранта, тому назва роману сприймається як символічна.

Сміливці, що вірять в успіх своєї справи, долають усі труднощі. їхня дружба зміцнюється суворими випробуваннями. Злодії й негідники будуть покарані, справедливість переможе, мрія — здійсниться. Цим пафосом пройнятий роман від першого до останнього рядка.

Хто не знає неуважного дивака — вченого Жака Паганеля? Фанатик науки, "ходяча енциклопедія", він завжди поєднує серйозні роздуми із дотепними жартами і смішними вчинками. Йому властиве нездоланне почуття гумору. Разом з тим він приваблює сміливістю, добротою, справедливістю. Підбадьорюючи своїх супутників, Паганель не припиняє жартувати навіть під час складних випробувань, коли йдеться про життя і смерть. Поруч із ним — шотландський патріот Гленарван, який робить все можливе і неможливе, щоб розшукати свого вільнолюбного співвітчизника капітана Гаррі Гранта. Загартовуються в пошуках юні герої Жуля Верна. Один з них — Роберт Грант. Для гідного сина відважного шотландця цілком природним є душевний порив — врятувати від загибелі своїх друзів.

Романи Жуля Верна служили справі цивілізації й поступу в усьому світі. Вчені, винахідники, мандрівники з вдячністю згадують, що юнацьке захоплення Жулем Верном допомогло їм знайти своє покликання, а іноді наштовхувало на відкриття.

Інші варіанти цього твору: