Переможний пафос роману Жуля Верна "Діти капітана Ґранта"

Шкільний твір

Відомий французький письменник Жуль Верн увійшов у світову літературу як перший класик науково-фантастичного роману та чудовий майстер роману пригод. Протягом сорока років він створював серію "Незвичайних пригод", що включала в себе шістдесят чотири романи та дві збірки повістей та оповідань.

"Незвичайні пригоди" являють собою універсальний географічний нарис земної кулі. Географія та природознавство співіснують у "Незвичайних пригодах" з технічними та точними науками. Географічна фантастика виступає у творах поруч з інженерною. Герої Жуля Верна здійснюють географічні подвиги, випереджаючи реальні відкриття. Загальними зусиллями людство перебудує та покращить планету. Звідси і життєстверджуючий пафос кращих творів Жуля Верна, серед яких почесне місце посідає роман "Діти капітана Ґранта".

Подорож навколо світу, позбавлена усілякої фантастики, гарно вписувалася у сюжет роману — діти вирушають на пошуки батька, що зник. їх батько — шотландський патріот, який не бажає змиритися з тим, що Англія підкорила Шотландію. На думку Ґранта, інтереси його батьківщини не співпадають з інтересами англосаксів, тому він вирішив заснувати вільну шотландську колонію на одному з островів Тихого океану. Він мріяв про свободу для цієї колонії.

Англійський уряд чинив усілякі перепони на шляху капітана Ґранта. Проте він підібрав команду та відплив на пошуки острова для поселення. Потім лорд Гленерван, однодумець капітана Ґранта, випадково знаходить документ, що пояснює зникнення Ґранта. Спотворений документ направить героїв невірним шляхом. З'явиться вчений-всезнайка Жак Паганель, для того щоб при усілякій нагоді викладати думки автора з приводу розвитку науково-технічного прогресу.

Дивіться також

Описи мандрів, роздуми героїв переплітаються у творі з цікавими пригодами. Герої Жуля Верна — це завжди люди високої моральності, фізично та духовно здорові, наполегливі, не користолюбні. Сміливість сприяє реалізації їхніх планів. Товариш завжди врятує товариша. Злодії отримають по заслузі. Справедливість перемагає, а мрія здійснюється. Цим і пояснюється велика популярність романів Жуля Верна, які діти з задоволенням читають і зараз.