Магічна сила Різдва (за повістю Ч. Діиккенса "Різдвяна пісня у прозі") (план твору)

Шкільний твір

І. Різдво — це свято, на яке чекають усі.

1. Магія Різдва. (Напередодні Різдва скрізь відчувається якась таємничо-святкова атмосфера. Усі ніби завмирають, чекаючи на диво.)

2. Хто найбільше любить Різдво? (Без сумніву, найбільше любить це свято малеча, бо Різдво — це святкові подарунки та здійснення найзаповітніших мрій, це сміх і веселощі. А ще Різдво — це радість теплого спілкування в родинному колі.)

Ц. Чи сталося диво у повісті Ч. Діккенса? (Диво, яке так чекаєш напередодні свята, обов'язково станеться. От і в повісті "Різдвяна пісня у прозі" видатного англійського письменника Чарльза Діккенса події різдвяної ночі повністю змінюють життя Енебезера Скруджа, головного героя твору.)

III. Духи Різдва тієї ночі змінюють свідомість героя. (Вночі перед Скруджем з'являється привид Марлі. Він хоче застерегти героя від помилок, яких колись припустився сам. Марлі прагне переконати Скруджа в тому, що в світі є речі; важливіші за будь-які багатства. Це, насамперед, моральні цінності. Скрудж усе усвідомлює, а отже, Марлі вдалося виконати своє завдання.)

IV. Духовні цінності важливіші, ніж багатство.

V. Чого мене навчила прочитана повість.