Бернс Роберт — Джон Ячмінь

Шкільні твори

Алегоричний зміст твору Р. Бернса "Джон Ячмінь"

Роберт Бернс був насправді сином свого народу, свого волелюбного краю. Волелюбний дух нескореної Шотландії живе в його баладах — у самій ритміці карбованих рядків, в іскрометному гуморі, у великій любові до Батьківщини — "Вітчизни слави та краю доблесті", до гір, де навіки його серце.
Найсміливішим, найволелюбнішим з творів Р. Бернса я вважаю його баладу "Джон-Ячмінь".
Головний принцип її побудови — алегорія...

Читати приклад твору →

Алегоричний зміст твору Р. Бернса "Джон Ячмінь" (2 варіант)

Для багатьох митців — поетів, художників, композиторів — Шотландія служила джерелом творчого натхнення. Роберт Берне — відомий усьому світові поет — також шотландець. Скупою виявилася до нього доля, відвівши усього-навсього 37 років життя. Життя напруженого, сповненого тривог, боротьби і праці, адже народився відомий поет у багатодітній родині шотландського селянина, який ледве-ледве зводив кінці з кінцями, але намагався дати своїм дітям гідну освіту...

Читати приклад твору →

Утвердження в баладі Р. Бернса "Джон Ячмінь" віри в щасливе майбутнє народу

Утвердження в баладі Р. Бернса "Джон-Ячмінь" віри в щасливе майбутнє народу

День народження Р. Бернса на його батьківщині, в Шотландії, відзначають щороку як національне свято, бо його вірші, життєрадісні, веселі, насмішкуваті, близькі читачам і сьогодні. "Поетом народним і великим" назвав його Тарас Шевченко. Ще в ранньому дитинстві Роберта зачарували народні казки, легенди, пісні. Пізніше фольклор став основою його творчості.
Один із найпопулярніших творів Р...

Читати приклад твору →
Дивіться також