Міцкевич Адам — Кримські сонети

Шкільні твори

Людина і природа в "Кримських сонетах" Адама Міцкевича

Людина і природа в "Кримських сонетах" Адама Міцкевича
Потрапивши на чужу землю, спостерігаючи багатства чужої йому природи, Адам Міцкевич зумів зберегти в уяві красу рідної землі, яка підсвідомо проявляється у сутності єства ліричного героя його "Кримських сонетів":
Я так напружив слух, що вчув би в цій землі
І голос із Литви
("Акерманські степи").
"Кримські сонети" — особливі твори за своїм звучанням і глибиною думки, за мелодійністю і тематичною розмаїтістю...

Читати приклад твору →

Образи кримської природи у "Кримських сонетах" А. Міцкевича

Сонет — це той поетичний жанр, яким освідчуються у коханні. Ми можемо навести багато прикладів цього: сонети Данте, що присвячено Беатріче, невмиручі натхненні рядки Петрарки до Лаури...

Польський поет Адам Міцкевич у своїй збірці "Кримські сонети" освідчується у коханні Криму: морю, горам, степу, кримському повітрю — усьому тому, що складає атмосферу, самий дух тієї чарівної держави, тієї вільної царини, тієї вічної казки-таємниці — поезії...

Читати приклад твору →

Призначення поета — служити людям і не ламатися від бурі та негоди ("Кримські сонети" А. Міцкевича)

Призначення поета — служити людям і не ламатися від бурі та негоди
("Кримські сонети" А. Міцкевича)
До кримського циклу увійшли 18 сонетів А. Міцкевича. "Кримські сонети" — твори, особливі за своїм звучанням і глибиною думки, за мелодійністю і тематичною розмаїтістю. Вони уособлюють внутрішній порив автора до рідної землі, від якої він був силоміць відірваний...

Читати приклад твору →

Природа і людина у "Кримських сонетах" А. Міцкевича

Адам Міцкевич — видатний поет-романтик. А для романтиків природа завжди була чи не найважливішою для створення не тільки фону для подій, але й настрою. Вона стала душевним камертоном і для Адама Міцкевича.
Особливо яскраво це видно в "Кримських сонетах". Так, у вірші "Аккерманські степи" читач разом з автором може помилуватися безкраїм степовим океаном зелені:
Воз тонет в зелени, как челн в равнине вод,
Меж заводей цветов, в волнах травы плывет,
Минуя острова багряного бурьяна...

Читати приклад твору →

Природа і людина у "Кримських сонетах" Адама Міцкевича (2 варіант)

Я знаю, що сонети писали Петрарка, Шекспір. Та ось ми ознайомилися на уроці зарубіжної літератури із сонетами Адама Міцкевича.
Потрапивши на чужу землю, спостерігаючи багатства чужої йому природи в оточенні недругів, Адам Міцкевич зумів зберегти в уяві красу рідної землі, яка підсвідомо проявляється в сутності єства ліричного героя його "Кримських сонетів":
Я так напружив слух, що вчув би в цій землі і голос із Литви.
("Акерманські степи").
До кримського циклу ввійшли вісімнадцять сонетів А...

Читати приклад твору →

Пристрасті і філософія у "Кримських сонетах" Адама Міцкевича

Відомий польський поет Адам Міцкевич підняв польську літературу до високого загальноєвропейського рівня і надав їй неповторної самобутності, став яскравим пропагандистом боротьби за свободу і незалежність Польщі. Його творчість пов'язана з історією російської культури. Він написав "Оду до молодості", "Балади і романси" — ранні поезії; "Кримські сонети", які сповнені пристрастей і філософських думок; волелюбні патріотичні поеми "Гражина", "Конрад Валленрод"; роман у віршах "Пан Тадеуш"...

Читати приклад твору →

Роздуми про єдність природи і людини в "Кримських сонетах" Адама Міцкевича

Роздуми про єдність природи і людини в "Кримських сонетах" Адама Міцкевича
Творчість А. Міцкевича високо цінували Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка. Дружні стосунки пов'язували поета з О. Пушкіним. Його твори перекладали О. Фет, Ф. Тютчев, О. Бунін, М. Бажан, М. Рильський. Сліпий поет Козлов, котрий переклав "Кримські сонети", перед від'їздом А. Міцкевича за кордон сказав одному з польських друзів митця віщі слова: "Взяли ми його у вас дужим, а повертаємо могутнім".
Навесні 1825 року А...

Читати приклад твору →

Романтичний автопортрет, створений А. Міцкевичем у "Кримських сонетах"

Образ самотнього героя, огорнутого ореолом загадковості, типовий для будь-якого романтичного твору. Саме таким є ліричний герой циклу сонетів А. Міцкевича "Кримські сонети".
Як і личить романтичному герою, він діє в обставинах екзотичних — у Криму. Тому вже перші сюжети пов'язані з морем: "Штиль", "Плавання", "Буря". Високий душевний підйом змальовано через образ бурі, з якою герой відчуває спорідненість:
Я криком радостным приветствую движенье.
Косматым парусом взвилось воображенье.
О счастье!..

Читати приклад твору →

Філософське осмислення єдності природи і людини в "Кримських сонетах" А. Міцкевича

Сонет... Щось величне і водночас потаємне криється вже навіть в одному цьому слові. Високі почуття і музика звуків. Так уявляється мені сонет. І уявлення це не зникає, коли я читаю сонети Петрарки, Шекспіра і Міцкевича.
"Кримські сонети" — це особливі твори. Особливі за своїм звучанням і глибиною думки, особливі за мелодійністю і тематичною розмаїтістю...

Читати приклад твору →

Філософське осмислення єдності природи і людини в "Кримських сонетах" А. Міцкевича (у формі плану)

I. Моє уявлення про сонет (величне і водночас потаємне, високі почуття і музика звуків).
II. Великі майстри сонета (Петрарка, Шекспір, Міцкевич).
III. Особливості "Кримських сонетів" (особливе звучання, мелодійність і тематична розмаїтість, глибина думки, висновок полягає в останніх двох-трьох рядках):
1. Внутрішній стан та місце перебування Адама Міцкевича під час написання незабутніх "Кримських сонетів" (чужа земля, спостереження багатства чужої природи, оточення недругів).
2...

Читати приклад твору →
Дивіться також