Шекспір Вільям — Ромео і Джульєтта

Шкільні твори

"Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту"

Драму В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта" я прочитала тільки цього року. Фільм за її мотивами подивилася набагато раніш. А те, що "немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про Ромео і Джульєтту", знала ще із самого дитинства. І упевнена, що багато хто, ще не відкриваючи том Шекспіра, уже знав про героїв цієї драми, адже всі закохані, щасливі або нещасливі, — це ті ж Ромео і Джульєтта, здатні віддано і жагуче кохати, а будь-яка любов, як відомо, по-своєму трагічна...

Читати приклад твору →

Автобіографія літературного героя (Джульєтта Капулетті)

Я, Джульєтта Капулетті, народилася в італійському місті Вероні у відомій і шановній дворянській родині. Вихованням моїм займалася годувальниця. Хоча, по суті, ніякого виховання не було. Я бігала, де хотіла, лазила по деревах і билася із Сусанною — моєю молочною сестрою, дочкою годувальниці. Мама називала мене непосидою і журилася, що я постійно рву шовкові плаття і не бажаю вчитися гарних манер. Батько балував мене...

Читати приклад твору →

Вічна тема любові в трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульетта"

Нет повести печальнее на свете,
Чем повесть о Ромео и Джульєтте.
В. Шекспір
Знаменита трагедія В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта" уперше була поставлена 1595 року. Пройшли сторіччя, але й сьогодні, як у часи Шекспіра, ця "сумна повість" змушує тріпотіти серця, як продовжує хвилювати нас ця вічна тема — тема трагічно перерваної любові.
Перша трагедія Шекспіра — трагедія великого людського почуття, що зіткнулося з нелюдським світом...

Читати приклад твору →

Вічна тема любові в трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта"

Вічна тема любові в трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта"
І. Запозичення сюжету трагедії "Ромео і Джульєтта" та нова трактовка італійської легенди В. Шекспіром. (В основі трагедії "Ромео і Джульєтта" — відомий сюжет давньої легенди, який використовували до Шекспіра англієць Артур Брук та італієць Маттео Банделло. На відміну від попередників, В. Шекспір створив гімн коханню.)
ІІ. Тема трагедії — всеперемагаюча сила кохання.
1. Картина давньої ворожнечі між родинами Монтеккі та Капулетті...

Читати приклад твору →

Кохання сильніше за смерть (за п'єсою В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта")

І. Вічна тема кохання (кожен письменник висвітлює її по-своєму, кожна епоха по-своєму ставиться до цього питання; у Шекспіра — синтез піднесеного всеосяжного почуття з життєлюбством неповторного земного кохання).
Ц. Кохання і ворожнеча — дві одвічні протилежності:
1...

Читати приклад твору →

Почуття, що сильніше за смерть (за п'єсою Вільяма Шекспіра "Ромео та Джульетта")

Почуття, що сильніше за смерть
(за п'єсою Вільяма Шекспіра "Ромео та Джульетта")
Тема кохання — одна з вічних тем у літературі. Кожен письменник висвітлює її по-своєму, але є твори, що стали зразками розкриття цієї теми. Коли йдеться про кохання молодих людей з родин, що ворогують між собою, ми відразу згадуємо шекспірівських героїв — Ромео і Джульєтту.
Кохання Ромео і Джульетта, світле, чисте та жертовне, розквітло у часи феодальної ворожнечі...

Читати приклад твору →

Проблеми кохання і щастя у трагедії Вільяма Шекспіра "Ромео і Джульетта"

ШЕКСПІР ВІЛЬЯМ
(1564-1616)
Англійський драматург, поет, який створив всесвітньо відомі сонети (1593-1600), драматичні твори: "Ромео і Джульетта" (1594), "Гамлет" (1601), "Отелло" (1604), "Король Лір" (1606), хроніки, комедії. Усього Шекспір написав 37 п'єс, 154 сонети.
Шекспір не вигадував сюжети своїх п'єс, він їх запозичав: з давніх історичних хронік, з п'єс попередників, з італійських новел.
Персонажі п'єс Шекспіра — люди могутнього духу, мислячі, пристрасні...

Читати приклад твору →

Світлий трагізм фіналу трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта"

Світлий трагізм фіналу трагедії В. Шекспіра "Ромео і Джульєтта"
Відомо, що перший період творчості Шекспіра сповнений життєрадісних надій. Отже в трагедії "Ромео і Джульєтта" образи головних героїв оповиті красою, це — саме життя. Головні герої виборюють право на особисте щастя.
Але вже тут бачимо, що особисте й суспільне надто вже тісно пов'язані у людському житті.
Трагедія розповідає про кохання...

Читати приклад твору →

Трагедія кохання Ромео та Джульєтти

Сюжет драми В. Шекспіра "Ромео та Джульєтта / Romeo and Juliet" побудовано на старовинній легенді XIV ст., події якої відбуваються у Вероні у часи герцога, де Ла Скала. Добре знаючи звичаї і побут Італії того часу, автор перетворює епос на драму.
У середньовічній Італії мешканці любили добре попоїсти, влаштовували домашні свята з маскарадами, музикою, танцями. Жінки в родині робили все, але були абсолютно безправними...

Читати приклад твору →
Дивіться також