Йоанна Яґелло — Кава з кардамоном (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Лінка. Головна героїня роману, справжнє ім'я якої – Халіна Барська. Це рудоволоса дівчинка, яка змушена кожного дня піклуватися про свого молодшого братика, адже мама і вітчим зайняті роботою і виплачують кредит за нову зручну квартиру. Дівчинці не подобається власне ім'я, вона не впевнена у собі, заздрить своїй ефектній вродливій та заможній подрузі, має проблеми із навчанням, не знає чим буде займатися у майбутньому. Лінка відчуває себе дуже самотньою, особливо, коли стосунки із мамою та найкращою подругою розлагоджуються. Незважаючи на всі проблеми вона іронічно та з гумором сприймає оточуючих. Лінка боїться закохуватись, оскільки вже мала не дуже вдалий досвід з фотографом Мацеком, бачила не надто гарну поведінку Наталії на вечірці, і тому відштовхує від себе розсудливого та завжди готового їй допомогти Адріана. Найбільше захоплення Лінки – фотографія, вона мріє вчитися у мистецькому ліцеї. Дівчина не могла знайти свій власний стиль, але з цим їй допоміг Адріан. Лінка не ідеальна: інколи вона жорстока, не задумується над почуттями інших, відгороджує від себе найкращу подругу. Та незважаючи на свою вдачу, Лінка допомагає Наталі, коли її майже не викрили на контрольному іспиті, грається з Казиком, навіть, коли у неї немає часу, оскільки розуміє, що з ним тепер нікому гратися. Дівчина намагається розв'язати дорослі проблеми в той час, коли дорослі поводять себе як діти, і, скинувши всі хатні обов'язки та догляд за братиком під час відсутності мами, говорять, що сімейні таємниці її не стосуються. Часто Лінка відчуває себе самотньою і нікому не потрібною, але завжди знаходить у собі сили протистояти власним негараздам, може визнавати свої помилки та виправляти їх.

Цитати: "Білий шифон контрастував із засмагою, а завдяки своєму бушменському волоссю дівчина виглядала дикою й оригінальною", "У тебе прекрасне тіло, цікаве обличчя, але в тобі є більше. Таємниця", "Хто ця дівчина із блискучими кучерями, на обличчі якої завдяки грі світла вимальовувалась таємничість?", "Та в Лінки була одна риса, яку вона, мабуть, успадкувала від своїх диких предків, які обдарували її такою бушменською зовнішністю".

Казимеж. Шестирічний братик Лінки, якого вона називала Кай. Сестра часто мусила приглядати за ним, водити в садок.

Яцек Шрон. Новий класний керівник Лінки, математик. Лінка називала його Леон-кілер. Він був симпатичним, проте мав одну ваду: викладав математику, яку Халіна не розуміла.

Наталія. Найкраща подруга Лінки, її однокласниця, дівчата сиділи за партою разом. Наталія – чорнява красуня, завжди підготовлена до уроків й організована, провела канікули в Португалії і привезла Лінці музику фадо. Наталія була закохана в свого однокласника Міхала, який навіть не звертав на неї увагу.

Адріан. Двоюрідний брат Наталії, який вчився у приватному мистецькому ліцею. Світловолосий хлопець, який повинен був стати художником. Він розповів Лінці про конкурс у ліцеї, вигравши який, можна звільнитися від плати. Адріан. Адріан був закоханий у Лінку, але спершу був лише другом і допомагав у пошуках сестри. У родині Адріана теж були проблеми: колись батько зраджував матері, а тепер у неї стався інфаркт.

Мама Лінки. Не приділяла дітям уваги, часто була задумана, кудись зникала. Мама поводилася, мов чужа, не звертала увагу на дітей. Весь час сиділа за ноутбуком, або відсутнім поглядом дивилася у вікно. Спершу Лінка гадала, що причиною такої поведінки було мамине перепрацювання, та згодом виявилося, що вона приховує велику таємницю.

Мацек. Фотограф з блакитними очима, з яким Лінка познайомилася на кастингу. Він дав свою візитку Лінці і попросив зателефонувати. Мацек влаштував дівчині фотосесію в білизні, а потім вимагав "співпрацю" за ці фото. Ніколи досі Лінка не закохувалася, але Мацек виявився зовсім не тим, яким вона собі його уявляла. Дівчині довелося викупити свої фото у нього і назавжди його забути.

Адам. Чоловік мами, вітчим Лінки. Спершу мама Лінки була з ним щаслива, народила сина Казимежа, але потім вони все частіше сварилися. Мама з вітчимом узяли в банку великий кредит, щоб усім стало місця в новій квартирі. Лінці Адам подобався, бо був спокійний і зовсім не нервував, на противагу мамі. Останнім часом Лінка рідко бачила Адама, бо він багато працював. Адам на Різдво подарував Лінці фотоапарат, про який вона мріяла.

Бабця Ружа. Мама Адама, доглядала за Казимежом, але не довго. Варшавська бабця Ружа найменше з усіх нагадувала бабцю, бо народила Адама зовсім молодою й досі поводилася, як дівчисько, розлучилася з Адамовим татом і щоразу мала нового "друга". Бабуся була добряче схибнута, та Лінка дуже її любила.

Кася. Новенька дівчина у класі Лінки. Дівчина мала зріст від сили метр п'ятдесят. Худорлявенька, вона здавалася тендітною, мов пташка. У неї було коротке темне волосся й великі очі, обведені темними колами. У класі Кася рідко озивалася і ніхто, власне, нічого про неї не знав. Класний керівник посадив її за першу парту, Кася сиділа з Міхалом. Наталія була зла на Касю, бо їй подобався Міхал. Згодом Лінка подружилася з новенькою і дізналася, що дівчину всиновили, бо Кася провела в дитячому будинку все життя. Дитиною Кася дуже хворіла, невідомо було, чи вона взагалі ходитиме. Але видужала і недавно її взяли прийомні батьки. Лінка вважала Касю класною дівчиною, веселою, із неймовірним почуттям гумору, хоча в школі цього й не було видно. Кася малювала комікси і вміла гарно плавати. Саме плавання допомогло їй вилікувати дитячий церебральний параліч.

Бабуся Стефа з Кракова. Мама Лінчиної мами. Бабуся приїхала, коли мама Лінки кудись поїхала, і саме з її приїздом дім знову став затишним. Удома завжди була гаряча страва, бабця щодня пекла пироги, займалася Каєм. Та коли Лінка розпитувала про минуле своєї мами, бабця була роздратованою і нічого не хотіла говорити.

Бабуся Божена. Це бабуся Лінки по покійному батьку, яка жила в Сероцьку. Лінка з бабусею Боженою їздила на могилу батька. Бабуся була хороша й лагідна, дівчина колись жила у бабусі 3-4 роки, поки мама хворіла.

Норберт. Багатий однокласник Лінки, який запросив їх з Касею святкувати Новий рік у нього вдома.

Конрад. Хлопець, з яким Лінка познайомилася на пленері молодих фотографів. Він спершу сподобався дівчині, але виявилося, що він курив, вважав, що головне – мати гроші, мав химерну поведінку.