Герберт Джордж Уеллс — Чарівна крамниця (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Джіп. Звичайний хлопчик, якого приваблює чарівна крамниця. Взявши батька за палець, він несвідомо тягнеться до іграшок, але не набридає проханнями ввійти всередину. Перебуваючи в крамниці, Джіп захоплюється дивами, які в ній відбуваються. Вони викликають у його душі яскраві картини. Для нього світ – це щось дивовижне, загадкове й непізнанне. На відміну від батька, Джіп почувається в крамниці надзвичайно комфортно. Але він лише маленький хлопчик, тому поряд з ним має бути доросла людина-провідник. Спершу це батько, але скоро цю роль бере на себе продавець, чи той, кого прийняли за господаря крамнички. Краса внутрішнього світу Джіпа безмежна у своїх проявах. Він здатний не тільки сприймати диво, а й дарувати його іншим. Майбутнє, на думку митця, належить саме таким людям із креативною фантазією й чутливою душею.

Саме Джип є головним героєм, адже завдяки йому: крамниця перестала бути міражем, і батько побачив чари, в які давно перестав вірити.

Прототипом Джіпа став син автора новели – Джордж Філіп, якого в сім'ї спочатку називали за першими літерами імен Джі Пі, а потім просто Джіп.

Цитати: "Хлопчик говорив дуже мало, але очі його були промовисті. Багатозначними були і його руки, що тримали біля грудей покупки. Джип стояв невимовно схвильований". "Він не був наляканий, не був розгублений; його просто страшенно тішило те, як минув день …"

Батько. Сприймає крамницю як щось вороже, починає ставитися серйозно до всього, що в ній починає відбуватися, і втрачає довіру сина. Він і не думав, що в крамниці може бути стільки чарівних речей, але до всіх чарів він відноситься з недовірою. Це реаліст, який втратив спроможність бачити дива. Та це не заважає йому бути люблячим батьком, належно виховувати, приділяти увагу.

Продавець. Відкриває перед Джіпом дива чарівної крамниці, підкріплює віру у магію. Це був "…якийсь дивний, блідий, темноволосий чоловік. Одне вухо в нього було більше від другого, а підборіддя – як носак черевика.". Батька Джіпа вразили довгі пальці продавця, з-під яких згодом вилетіли справжні іскри. У продавця в роті появляється то клубок, то кулька, а прейскурант він дістав із-за щоки. Він потримав над вогнем палець, і той перетворився на паличку червоного сургучу. Згодом продавець перетворився на кролика, тобто робив усе, щоб підтвердити, що це "справжня чарівна крамниця".

Едуард. Розбещений хлопчик, який не зміг потрапити у чарівну крамницю. Цитата: "І тут ми побачили хлопчика: маленьке біле личко, бліде від ласощів та всіляких смачнющих-пресмачнющих страв і перекривлене від повсякденних примх – одне слово, личко жорстокого маленького егоїста, який шкріб нігтем зачаровану шибку.".