Коханка Віра

Валентина Басан

Коханка Віра

Глава 1

Віра мчала за кермом свого новенького авто. Червоний Лексус з салону, як він і обіцяв, щаслива і окрилена, вона підспівувала пісні Лободи — А може до біса любов!

Телефон пілікнув смс-кою. Віра завбачливо, залишила його на сусідньому сидінні без уваги, так як новеньку машинку не можна подряпати в перший же місяць. Олег, як обіцяв, зробив їй довгоочікуваний подарунок на Новий рік і відвіз в салон, вибирати автомобіль. Він зараз був з сім'єю в Таїланді, у нього тільки народилася дочка, ще й року немає і дружина вперлася рогом летіти в тепло, в спекотні країни.

Вірочка не дуже любила Тай, занадто жарко, занадто автентично, занадто багато живності. Незважаючи на всю свою нелюбов до Азії, вона частенько літала з подругами або з Олегом, до слова, відпочивали вони класно. У нього на Пхукеті була своя шикарна вілла і мовчазна прислуга була однаково рада, як дружині, так і коханці. Але подорожувати Віра воліла в Європу, їй подобалася Італія, Іспанія, Чорногорія.

Зараз вона хотіла б в Куршевель або Курш, як вона любила недбало його називати, зимове гірське повітря, сніг, лижі, підйомники, багато знайомих, глінтвейн вечорами і заняття любов'ю на підлозі біля каміна з вогнем. Ну нічого, сьогодні ввечері Олег прилітає в Київ, і зразу на ніч до мене, пошлеться на важливі і накопичені справи. Будемо з ним пару днів, потім умовлю куди-небудь на лижі, може в Альпи, — продовжувала мріяти Віра, — а може бути він скоро покине дружину і....

Віра задумалася на світлофорі і не помітила, як загорівся зелений. Ззаду пролунало виття сирени, це чорний джип сигналив, сурмлячи, як бойовий слон. Самі верткі об'їхали її і тикнули у вікно середній палець. На наступному світлофорі джип обігнав її і підрізав, потім мабуть вирішивши покарати по повній за десять секунд витраченого часу, загальмував перед нею. Дівчина різко натиснула на гальма і ремінь безпеки вп'явся в пишні груди. Від болю Віра поморщилася, хоч операція була кілька тижнів тому, але все одно груди ще нили від операції, і шрами трохи боліли і свербіли.

— Це Київ, дитинко! — пробурмотіла вона і згорнула до себе у двір. Припаркувавшись, вона взяла телефон і глянула на екран, смс-ка від Олега:

"Котик, в Київ не збираюся в найближчі два тижні. Гріюся тут. Не сумуй. Якщо потрібні гроші, напиши Ігорю, він кине тобі на карту".

Гарний настрій, як рукою зняло. Грюкнувши дверима Лексуса з такою силою, що голуби злякалися і полетіли з каштана біля дому, Віра увійшла в під'їзд і викликала ліфт. Кнопка не запалювалася. Тамара Іванівна, сусідка по під'їзду, втомлено спускалася зі сходинок.

— Вірочка, добрий день. Ліфт не працює. Вже втретє спускаюся в магазин. Склероз.

— Добрий день, Тамара Іванівна, я зрозуміла, давайте я вам допоможу. Що вам в магазині взяти?

— Ні, дитинко, не треба. Я до Люби ще з першого поверху зайду. Вона мене чекає. Дай Бог тобі нареченого хорошого.

Тамара Іванівна завжди бажала Вірі хорошого нареченого, дівчина дзвінко реготала, дякувала і бігла у своїх справах.

Але сьогодні це побажання особливо боляче різануло слух.

Нічого не відповівши, вона побігла сходами на високих підборах. Вже на другому поверсі, очі були на мокрому місці, а коли на п'ятому вона відкрила двері і увійшла в квартиру, сльози лилися градом по нафарбованому обличчю. Мабуть це було останньою краплею. Спочатку мати і хамство водіїв на світлофорі, потім Олег, ліфт і ось сусідка з побажаннями нареченого.

Віра зняла чоботи і прямо в пальто пройшла на кухню і взяла з холодильника почату пляшку вина. Зробивши великий ковток, Віра притулилася спиною до стіни і закрила очі.

Глава 2

Віра Клімова народилася в скромній і простій родині заводських робітників. Батьки, зібравши грошей і продавши дачу на березі річки, оплатили дочки переїзд і навчання в Києві.

Вони вірили в свою відмінницю, в її тягу до знань і талант до образотворчого мистецтва. Директор школи, де навчалася Віра, склала протекцію в один з київських вузів дизайну та архітектури, а також, допомогла з гуртожитком. Клімови плакали, але збирали дочку до Києва.

З одного боку вони шалено нудьгували за своєю єдиною дитиною, а з іншого, в маленькому містечку, де єдине місце роботи, завод, дихаючий на ладан, не місце для розумної і талановитої Віри, переможниці всіх конкурсів і олімпіад з малювання, графіки та дизайну. Ще одним, додатковим стимулом для відправки дочки в столицю був Діма Твердохліб, шанувальник і залицяльник з сім'ї хронічних алкоголіків.

Зараз Дімка працював на заводі і пригублював по вихідних, тому для батьків Віри майбутнє Дмитра без освіти і кар'єрного росту, було прозорим і зрозумілим, як гірський кришталь.

Вони не хотіли бачити Вірочку в запраному халаті, з оравою голодних дітей і чоловіком-випивохою.З легкістю і відзнакою закінчивши ВУЗ, Віра без проблем знайшла роботу у фірмі з виготовлення дизайнерських меблів і декору.

Другим клієнтом, який замовив інтер'єрне рішення для свого заміського будинку, виявився Олег. Високий, ставний, в дорогому костюмі і туфлях, де видно власне відображення, Олег Брянцев підкорив і заворожив молоду двадцятитрирічну дівчину з першого погляду. На тлі Діми Твердохлеба з шоколадкою і польовими квітами, зірваними під заводом, Олег не здавався, він був для Віри в скромній ролі божества.

Вона залишилася у нього відразу ж, після першого побачення. У Вірочки не було ні сил, ні бажання говорити йому ні. І ось замовлення було готове, меблі та декор для заміського будинку в районі Конча-Заспи були спроектовані, виготовлені і доставлені в строк. Віра розуміла, що може більше не побачити Олега і боялася останньої розмови. Розмова все-таки відбулася, але зовсім не та, якої вона очікувала.

— Котик, я одружений. Ти мені дуже подобаєшся, я балдію від тебе, але дружину я не кину, — Брянцев зробив ковток води і покликав офіціанта.

Була пізня осінь, за вікном мрячив дощ, але Вірин піджак став мокрим від холодного поту, їй здавалося, що під нею на сидінні крісла вже ціла калюжа і вона навіть підвелася, щоб перевірити, чи не тане вона, як сніговик біля каміна.

Підійшов офіціант допоміг їй присісти, думаючи, що вона тільки підійшла, а її коханий, як ні в чому не бувало, уткнувся в меню.

— Мені "Цезар" і качку в журавлинному соусі. Котик, тобі що? — дбайливо запитав Олег.

Віра мотнула головою, до горла підступила нудота, і вона видавила:

— Мені, будь ласка, воду з лимоном.

Коли офіціант пішов, Олег незворушно продовжував.

— Котик, ти не засмучуйся. Я дуже хочу з тобою зустрічатися. Чесно. Хочу проводити з тобою час. Я зняв тобі квартиру в Голосіївському районі . Мені там зручніше, недалеко від мого офісу. І тобі на роботу поруч. Ось ключі та адреса. Ігор скине тобі на карту гроші, щоб ти переїхала, все як годиться, на новосілля я приїду обмивати. Якщо що, подзвони Ігорю, він допоможе вантажників замовити або що там треба. Мене не буде кілька днів, відлітаю у справах. А ти не сумуй. Займайся новим будинком. Це все. Поки що. Я побіг. А ти посидь, замов ще що-небудь. Скажи, щоб записали на мене.

Такий красивий і ставний, як в перший день зустрічі, йде до виходу, розмовляє по телефону, водій поспішає відкрити двері авто представницького класу. Віра стежила очима за Олегом, поки його машина не зникла в потоці автомобілів. Офіціант перервав її роздуми:

— Що-небудь бажаєте? Вам подати меню?

Віра стиснула крижані пальці під столом в кулачки.

— Так, червоного вина, будь ласка. Пляшку.

— Момент. Буде подано.

Відтоді минуло два роки. І зараз Віра також стискала в крижаних пальцях пляшку сухого червоного у себе на кухні і згадувала...

Глава 3

У нову квартиру на Садовому, яку зняв Олег, Віра переїхала, як то кажуть, без шуму і пилу.

Допомога вантажників не знадобилася, вона просто викликала таксі і спустилася на перший поверх з двома валізами на коліщатках.

— В який аеропорт їдемо? — таксист взяв телефон, щоб включити навігатор.

— Голосіївська дев'яносто п'ять, будь ласка, далі я покажу, — дівчина закрила очі і відкинула голову на пасажирське сидіння.

Переїзд з однієї орендованої квартири в іншу, річ хороша, але сумна. З одного боку ти змінюєш обстановку, вулиці, магазини, заводиш нових сусідів і знайомих, вивчаєш довколишні пам'ятки. А з іншого боку, відчуваєш себе вічним мандрівником, який з одних гостей переїжджає до інших з почуттям: все одно — це не будинок, не рідний дім.

Батьки, почувши новину про переїзд по телефону, зраділи, як діти. Мама, судячи зі схлипів, плакала від радості, а тато все повторював, яка молодець його доча. Сказавши, що отримала на роботі підвищення, Віра заспокоїла батьків, що більше за житло платити не прийдеться, мовляв, це корпоративна квартира і вона буде тут жити поки, вона зітхнула, поки займає цю посаду.

Вірочка відразу ж перевела батькам на карту кілька тисяч, які вона повинна була заплатити за місяць господареві попереднього житла і сказала купити їм нову пральну машину, а то стара вже майже нічого не викручувала. Віра дуже швидко розклала в шафі свої речі, поставила взуття в передпокої, а косметику віднесла у ванну кімнату. Пара улюблених книг вже стояли на полиці біля дивана. Вікна виходили на парк, напевно, навесні тут гарно, подумала вона, мерзлякувато кутаючись в теплий домашній халат.

Дощ бив по шибках вікон зі злістю і люттю, вітер зірвав останні, найстійкіші жовто-коричневі листя. Віра набрала Олега ближче до вечора.

— Олеже, привіт. Я переїхала. Так, квартира прекрасна. Вид мені дуже сподобався. Так, добре. У скільки? Звичайно, я буду чекати.

Олег приїхав рівно на годину пізніше, ніж обіцяв. Від радості і щастя Віра просто збожеволіла. Вона сміялася і цілувала такі рідні і улюблені губи, очі, руки, вдихала запах його шкіри і волосся, милувалася його профілем. Навіть коли він вийшов з кімнати, прикривши двері, у Віри трохи заболіла потилиця і десь в області серця, але вона швидко загнала біль і страх глибоко за межі своєї безмежної любові.

Дівчина тепер розуміла чому він часто виходив з кімнати, коли бачив вхідний дзвінок. Раніше вона думала, що він розмовляє з питань бізнесу і просто не хоче, щоб Віра чула про гроші або партнерів, то тепер вона зрозуміла з ким він говорив, говорить і буде говорити.

1 2 3 4 5 6 7