Дуже добра книга казок про ведмедика Ташика

Валентина Басан

Присвячується моїй подрузі НаТАШІ Ларіній.

Передмова.

Надія, Віра і Любов – це три зірочки, які ведуть людину, починаючи з самого першого його дня народження. Вони світять і сяють, висвітлюючи життєвий шлях. На жаль, цей шлях іноді буває складним і тернистим для великих і для маленьких.

Чому?

Я мільйон разів задавала це питання собі і іншим, але ніхто не знає на нього відповідь. В основному, всі розводять руками і відповідають: без поняття.

Я написала ці казки для всіх діток на землі. Єдине, чого я хочу, щоб хворі дітки одужували, а здорові не хворіли. А ще щоб ці казки несли доброту, любов і надію всім, хто їх потребує. Ці казки розповідають про страх, про важливу роль сім'ї і друзів в житті кожного без винятку, про силу волі і духу, про те, що ніколи не треба здаватися, а вірити лише в найкраще.

Дорога НаТАША!

Без тебе не було б ці трьох чудових казок, на створення яких ти мене надихнула. Ти-справжній герой, прямо як в цих казках. Я бажаю тобі здоров'я і сил на довгі роки. У тебе попереду ще багато доброго, цікавого і важливого. Я бажаю, щоб твої проекти були успішними, а нові ідеї ніколи не закінчувалися.

З повагою і любов'ю,

Автор.

Казка 1.

Як ведмедик Ташик у лісі загубився.

Ведмедик Ташик крокував по лісі, наступаючи лапками на густий килим з голок, шишок і маленьких ягідних кущиків. Ліс був великий і темний, а ведмедик зовсім маленький. Він піднімав вгору носик і принюхувався до повітря, щоб визначити, де ж живе його сім'я. Він заходив в густу і темну гущавину все далі і далі від рідного, світлого і сонячного узлісся, де був будиночок його великої і дружної сім'ї.

Ведмедик Ташик прислухався і притиснув вуха до голови. Страшні і чорні крони дерев скрипіли, як гіганти з великими ялиновими лапами. Крихітний ведмедик підбіг до пеньочку і сховався за ним. У лісі починалася справжня гроза і ведмедик затремтів від холоду і страху. Вітер розгойдував височенні дерева з боку в бік зі страшними звуками. Ташику здавалося, що на його пеньочок впаде одна зі старих і товстих сосен, яка сипіла і скрипіла, як прабабуся Ташика. Він закривав очі лапками і схлипував, витираючи сльози на маленьких оченятах.

— Мам! Мам! — Ташик відчайдушно кликав маму, бо завжди знав, коли страшно мама захистить його від будь-якої небезпеки.

Одного разу ведмедик звалився з берега прямо в вируючу річку, яка несла його потоком прямо на камені. Ташик відчайдушно бив лапами воду, але не міг виплисти на берег, до нього було занадто далеко. Ще трохи і Ташик би розбився об скелясті кручі, але хтось схопив його за шкіру і потягнув до безпечного пологого берега. Це була найсильніша і найсміливіша в світі мама. Ташик обійняв маму за шию, а вона суворо покарала Ташика, залишивши ввечері без меду і малини. Але ведмежа не сердився, він знав, що мама любить його і дуже злякалася, що він потоне.

А ще мама читала йому на ніч казки про горщик каші і про ягідну галявину. Це були улюблені казки ведмедика. Він уявляв, як знайде горщик каші і буде їсти її лапками, а каша в горщику не буде закінчуватися. А ще він мріяв знайти галявину, де буде багато червоних, солодких і соковитих ягід. Він буде збирати їх лапками прямо собі в рот.

Блиснула блискавка і в чорному лісі стало світло, як вдень. Ведмедик побачив біля пеньочка за яким ховався, велике дупло і побіг до нього. Гуркіт грому з тріском розірвав небо і землю. Ташик стрімголов вкотився в дупло, перед тим, як почалася страшна злива. Великі краплі стукали по стовбурах дерев, змиваючи листя і слабкі голочки.

— Ти хто? — запитали звідкись із глибини дупла.

— Я — ведмедик Ташик. А ти хто?

— Мене звуть Абрикоска, тому що я — руда.

Зашуршали листя і перед Ташиком спочатку з'явився величезний хвіст, потім і сама Білочка. Вона посміхнулася і простягнула ведмежаті горішок.

— Не бійся, дощ не може йти вічно.

— Спасибі, а я не боюся, з чого ти взяла? Ну може бути зовсім трішки. Особливо коли грім гримів.

Ташик взяв горішок і почав гризти шкаралупу, щоб витягти серединку.

Вони гризли горішки і базікали з Абрикоскою, поки дощ не закінчився.

— Спасибі тобі, Абрикоска!

— До побачення, Ташик, ще побачимося!

Ведмежа помахав своєму новому другові і попрямував далі, в пошуках виходу з цієї темної і страшної хащі.

Після грози в лісі було сиро і прохолодно. На гілках висіли перлинні краплі, які не поспішали падати на землю. Ташик зауважив, що після дощу щось змінилося, але він не міг зрозуміти, що ж саме. Пройшовши лісом ще якийсь час він таки зрозумів у чому справа.

Гриби.

Вони лізли з-під землі прямо на очах у Ташика.

Їх капелюшки спочатку були дуже маленькі, але потім ставали все більше і більше, перетворюючись на справжні парасольки від дощових крапель. Особливо красиві були червоні гриби. Їх капелюшки були найпомітніші і найяскравіші в темно-смарагдовому лісі. Ведмедик зацікавився такою невимовною красою і присів поруч з цілим сімейством червоних капелюшків, щоб помилуватися ними.

— Цікаво, а вони смачні? Пробурмотів Ташик, згадуючи мамині супи з грибами і корінням, і облизнувся. Після горішків, якими пригощала Абрикоска, пройшло багато часу. Ведмедик неабияк зголоднів і поглядав на апетитні червоні капелюшки грибів, які нагадували йому червоні ягідки.

Він простягнув лапку і зірвав найбільшу і соковиту капелюшок.

— Гей! А ну-ка, викинь негайно!

Перед ним стояв величезний сірий вовк, який безшумно підійшов до маленького.

Ведмедик ташик злякано випустив грибний капелюшок з рук і позадкував назад.

— Вибачте, я не знав, що це ваші гриби!

— Не мої, а відьмині. Не можна їх їсти ні дітям, ні дорослим, зрозумів? Он струмок збігай лапи вимий, щоб отрута не вбралася.

Ташик прополоснув лапки і попив водички з струмка, в животику зрадницьки заурчало.

Величезний вовк підійшов ближче. Він вже не був таким страшним, його сива голова була вся в шрамах, але очі дивилися з посмішкою.

— Пішли на ту галявину, горе голодуюче! Дивись хоч ці ягоди і називаються вовчими для ведмежат, вовченят і лисенят – це смачна і корисна їжа, багата вітамінами, мої діти постійно роблять набіги в ці місця. А отруйні мухомори я їм суворо заборонив чіпати, вони і так багато звірів в нашому лісі погубили.

Ташик збирав лапками грона синяво-чорних ягід і закидав собі в рот. Солодкий сік тік по лапках і по мордочці. Наївшись, Ташик запитав у вовка, чи знає він, як вийти з хащі.

— Іди в ту сторону і нікуди не звертай. Вийдеш до річки, йди вздовж берега до величезного старого дуба. Там і закінчується темна гущавина.

Ведмежа подякував спасителю і рушив у дорогу. Він співав пісеньку, яку вони вивчили разом з мамою про друзів, з якими не страшно в самому темному лісі.

Гущавина вже була не такою чорною і лякаючою. Ведмедик Ташик знав, що в цій гущавині у нього є друзі, які допоможуть і не залишать в біді. Він обходив оманливо красиві мухомори, а ось вовчими ягодами по дорозі до річки ласував, як справжній ласуна.

Нарешті він побачив верхівку старого дуба, вона вітала його здалеку, як доброго друга, ворушачи листочками. Ведмедик прискорив крок і побачив, що під дубом плаче його мама. Ташик кинувся до неї з усіх лап, збиваючи на шляху кущики і лісові квіточки.

— Мама! Мама!

— Ташик!

Ведмедиця почула крик улюбленого чада і кинулася назустріч.

— Мамо, я був у такій страшній гущавині, я заблукав, я шукав чарівну галявину ягід, як у нашій казці, я зустрів Абрикоску, потім мухомор і старого вовка, а ти знаєш, що таке вовчі ягоди? Я сам вибрався з хащі.

Ташик тараторив мамі, не замовкаючи, а вона посміхалася і міцно тримала його за лапку. Вдома його чекав сувора розмова з татом, бабусею і дідусем, які шукали його разом з усіма родичами вже кілька днів. Але коли сім'я дізнається, що Ташик сам вибрався з темної і страшної хащі, вся сім'я захотів і буде розпитувати хороброго ведмедика ще довго, як йому вдалося знайти дорогу додому.

Казка 2.

Як ведмежа Ташик допоміг своєму другові знайти дорогу додому.

Сьогодні день був особливо сонячним і теплим. Ташик прийшов полежати на свою улюблену галявину недалеко від його рідного барлогу. Сонечко пригрівало і Ташик перекинувся на інший бочок. Він любив лежати на цій галявині, тому що поруч з нею був найбільший малинник у всьому лісі.

Вперше це чарівне, ароматне і солодке місце показала йому мама. Вона привела сюди Ташика зовсім маленьким, а тепер він був досить дорослим ведмежам, щоб самому влітку приходити сюди, ласувати ягідками і засмагати на сонечку. Ташик задрімав від тепла і спокою. Йому снився ліс, малинник, річка з якої він любив пити водичку і хлопчик, якого він побачив на березі річки. Хлопчик гірко плакав, а Ташик ніяк не міг зрозуміти чому.

Ведмедик прокинувся і побіг до берега річки, яка весело бігла кудись вниз далеко-далеко. Мама говорила, що річка тече до моря. Але хто такий був цей море, Ташик не знав.

На березі сидів хлопчик, зовсім як уві сні Ташика, але не плакав, а задумливо дивився на дерева, вглиб лісу. Побачивши ведмедика, хлопчик не злякався, а привітно помахав йому рукою.

— Привіт! — привітався хлопчик і посміхнувся.

— Привіт! — привітався Ведмедик і сів поруч з хлопчиком.

— Ти, напевно, здивувався, коли побачив мене на березі? — запитав хлопчик.

— Ні, я бачив тебе уві сні. — спокійно відповів ведмедик і протягнув хлопчикові ягідку малинки, яку він зірвав по дорозі, але не встиг з'їсти.

— Спасибі, ведмежа! — хлопчик узяв ягідку і став милуватися нею.

— А чому ти не їси малинку?

— Я милуюся. Просто вона така прекрасна, а якщо я її з'їм, то її більше не буде – відповів хлопчик.

— Але там в лісі в малиннику ще багато таких ягід, пішли, я покажу тобі це секретне місце, поки моя мама не бачить. Вона забороняє мені розповідати про малиннику навіть чужим ведмедям з іншого лісу.

— Ягід багато, — погодився хлопчик, — але саме така одна. Розумієш, кожна ягода унікальна і єдина в усьому світі. І іншої, точно такої, вже не буде.

— Розумію, — погодився Ташик.

Він згадав, як втратив в лісі улюблену шишечку якою грав з самого дитинства. Вона була не велика і не маленька, не коричнева і не зелена, не кругла і не довгаста, вона була найкращою шишечкою у всьому лісі. Ташику подарував її дідусь ведмідь, який чомусь перестав приходити додому.

1 2 3