Новицька Світлана Валентинівна

Біографія

  • Новицька Світлана Валентинівна

Світлана Новицька — драматург, режисер.

Народилася 7 листопада 1966 у місті Кам'янець-Подільський, Хмельницької області. Вищу освіту отримала у Рівненському інституті культури. За фахом театральний режисер. Тривалий час працювала у Чернівецькому муздрамтеатрі ім. О.Кобилянської, де були поставлені три її п'єси: "Я утопилася в тобі...", казка "Котилася торба", молодіжна експериментальна вистава "Крейзі".

П'єси-казки "Злидні" та "Подарунки чарівниці" ставилися в Миколаївському українському театрі драми та музичної комедії, п'єсу-казку "Сірий та Руда" ставили в Чернівецькому театрі "МаБуТе" та Запорізькому облмуздрамтеатрі імені В.Магара, а в Тернопільському драматичному театрі ім.Т.Шевченка – драматичну фантасмагорію з життя й творів І.Франка "Я бачив дивний сон". Загалом написала понад 20 драматичних творів й інсценізацій, видала дві збірки п'єс "Відкривається завіса" та "Відгомін віків". Друкувалася в антологіях: жіночої драматургії "Мотанка", молодої драматургії "У пошуку театру" та "Сучасній українській драматургії" №3.

З 2008 року почала працювати на телебаченні. Є автором документально-ігрових фільмів: "Життя під грифом "таємно", "Повернення Митрополита", "Подорож у Середньовіччя", ігрового короткометражного фільму "Принцеса і людожер".

Твори Світлани Новицької: