Бабкіна Катерина Богданівна

Біографія

  • Бабкіна Катерина Богданівна
  • Бабкіна Катерина Богданівна
  • Бабкіна Катерина Богданівна

Катерина Богданівна Бабкіна народилась 22 липня 1985року в м. Івано-Франківськ — українська письменниця, поетеса, перекладачка, сценаристка та драматургиня.

Авторка поетичних збірок "Вогні святого Ельма" (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2002; 500 примірників) та "Гірчиця" (Meridian Czernowitz, 2011), "Знеболювальне і снодійне" (Фоліо, 2014), книги оповідань "Лілу після тебе" (Київ: Факт, 2008; 2000 примірників), роману "Соня" (Фоліо, 2014), дитячих повістей "Гарбузовий рік" (Видавництво Старого Лева, 2014) та "Шапочка і кит" (Видавництво Старого Лева, 2015), збірки оповідань "Щасливі голі люди" (Meridian Czernowitz, 2016) та збірки віршів "Заговорено на любов" (КСД, 2017), книжки "Наші птахи і те, що їм заважає" (Книголав, 2018), нон-фікшину для дітей "Сила дівчат" (у співаворстві з Марком Лівіним) та роману в оповіданнях "Мій дід танцював краще за всіх" (Комора, 2019), воркбуку "Звичка писати" (Комора, 2020), збірки віршів "Не болить" (Комора, 2021).

У 2012 році за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм "Зло" в рамках проєкту "Україно, goodbye!".

2013 року в видавництві "Фоліо" вийшов перший роман Катерини Бабкіної "Соня", який увійшов до довгого списку "Книги року BBC".

У 2013 році Катерина Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку "Жовта коробочка", котру з міркувань прив'язки до подій в країні було викладено у відкритому доступі.

У 2015 за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражну стрічку "Кончений" (реж. Маргарита Кузьміна), стрічка отримала винагороди "Найкращий фільм" та "Найкращий сценарій" на фестивалі Відкрита Ніч (м. Київ) та "Найкраща ідея фільму" на фестивалі "КиТи" (м. Маріуполь).

У 2017 році у видавництві "КСД" вийшла книга Міка Вікінга "Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи" у перекладі Катерини Бабкіної. В червні цього ж року в ізраїльському видавництві "Хавер Лает" вийшла поетична збірка "Для всіх однакове попроси" Катерини Бабкіної у перекладі на іврит.

У березні 2018 року у видавництві #книголав вийшла книга "Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків" у співавторстві з Марком Лівіним.

У 2020 році книга "Мій дід танцював краще за всіх" потрапила у короткий список літературної премії "Зустріч".

У 2021 році отримала Центральноєвропейську літературну премію "Ангелус" за польський переклад книжки "Мій дід танцював краще за всіх".

У січні 2022 року у Видавництві Старого Лева вийшов роман для дітей та дорослих "Сніговий тепл".

В 2022 новела для дітей "Шапочка і кит" в перекладі на англійську мову вийшла друком в найбільшому в світі видавництві Penguin Random House.