Антоніо Мінготе

Біографія

  • Мінготе Антоніо

Анхель Антоніо Мінготе Баррачіна (Ángel Antonio Mingote Barrachina) народився в місті Сітжес 17 січня 1919 року.

Відомий карикатурист, письменник, журналіст.

Навчався в Інстітуті братів Християнських шкіл. У сімнадцять років, коли почалася громадянська війна в Іспанії , він записався в Requeté і воював на боці повстанців . Він був одним із перших національних солдатів, які увійшли до Барселони. Після війни він вступив до Академії трансформації піхоти в Гвадалахарі , де почав малювати в неофіційному журналі, який поширювався в Академії і називався La Cabra . Він вивчав філософію та літературу в Університеті Сарагоси , але не закінчив ступінь. Він заснував свою резиденцію в Мадриді , де подружився з Рафаелем Азконою та Карлосом Кларімоном. Він розпочав свою кар'єру як графічний гуморист у журналі La Codorniz у 1946 році під керівництвом його директора Альваро де Лайглесіа. У 1948 році він опублікував свій перший роман " Las palmeras de cardboard" , а 19 червня 1953 року почав співпрацю з газетою ABC , яка тривала до його смерті. Через два роки, в 1955 році, йому доручили керувати гумористичним журналом "Дон Хосе", що належить танжерській газеті "España", в якому сьогодні почали друкуватися видатні письменники та карикатуристи, і він керував ним у перших ста випусках. Протягом своєї кар'єри він також співпрацював в інших виданнях, таких як Moncayo, Reconquista або Іспанський оборонний журнал.

У 1974 році він писав для театру El Oso y el Madrileño , музичного журналу Маріо Клавеля. Наступного, 1975 року, він написав сценарій успішного телесеріалу Este Señor de Negro , режисера Антоніо Мерсеро у виконанні Хосе Луїса Лопеса Васкеса. Він писав сценарії для кінематографа у співпраці з Хосе Луїсом Дібілдосом.

3 квітня 2012 року він помер у Мадриді у віці 93 років від раку печінки. Його кремували 4 квітня на мадридському цвинтарі Ла-Альмудена на приватній церемонії.

За життя був нагороджений численними преміями та відзнаками.

Твори Антоніо Мінготе: