Гектор Мало

Біографія

  • Мало Гектор
  • Мало Гектор
  • Мало Гектор

(20.05.1830 — 17.07.1907)

За своє життя Гектор Мало написав близько шістдесяти романів. Найбільш популярними донині залишаються його романи для дітей: "Ромен Кальбри", "Без сім'ї", "В сім'ї". Інші романи Мало адресовані дорослому публіці. Вони користувалися популярністю аж до 1930-х років і були переведені на безліч мов.

Гектор Мало народився 20 травня 1830 року у містечку Ла-Буй (Франція) в сім'ї нотаріуса. Отримав юридичну освіту. Розпочав літературну діяльність журнальними нарисами та нотатками. Першу популярність Мало принесла його трилогія "Жертви любові", що складалася з книг "Коханці", "Подружжя" і "Діти". Після він був автором фейлетонів, що виходили в популярних тоді журналах "Le Siècle" (Століття) "Le Temps" (Час).

Стиль творів Мало дуже особистий, він майже завжди присутня в них, оцінює своїх героїв, співчуває їм. За допомогою своїх творів Мало намагається вказати на вади і провести в життя свої ліберальні ідеї. У "Le Roman de mes Romans" (Роман моїх Романів), він посилається на Стендаля, вперше яка вжила метафору дзеркала для опису своїх романів. Еміль Золя часто критикував Мало за те, що він занадто виділяється у своїх романах, перетворюючи їх з оповідання виклад своїх ідеалів.

Гектор Мало був людиною прямим і чесним не тільки на словах, але й на ділі. Журналісти навіть прозвании його "ЧестныйМало". Мало був близьким другом Жуля Валлеса, їх об'єднували політичні погляди. Коли Валлес був у Лондонській посиланням, Мало допомагав йому грішми і підтримував морально. Саме завдяки підтримці Мало рукопис Валлеса "l'enfant" (Дитя) змогла побачити світ.

Гектор Мало помер 17 липня 1907 року в Фонтене-су-Буа (департамент Сіна, Франція).

Твори Гектора Мало: