Володимир Желєзніков

Біографія

  • Желєзніков Володимир Карпович

Володимир Карпович Железников — відомий дитячий письменник, кінодраматург, Заслужений діяч мистецтв Росії. Найбільш відомі роботи — "Опудало", "Життя і пригоди дивака". Народився 26 жовтня 1925 року в Вітебську. Дитинство майбутнього письменника минуло в частих переїздах і подорожах, так як батько був кадровим військовим. Він жив в містах Росії, Білорусії і Прибалтики. Писати Володимир почав досить рано. Уже в дев'ять років він вів щоденники, а в 15 років — написав невелику повість. У роки війни він навчався в спецшколі військового призначення, а потім в артилерійському училищі.

Переїхавши до Москви, Володимир вступив на юридичний інститут і паралельно займався письменством. У 1957 році він закінчив Літературний інститут ім. Горького. Перша книга Железникова, "Різнокольорова історія", вийшла в світ, коли йому було 35 років. Багато його твори перекладені на різні мови і присвячені міжособистісних відносин. Дебютом в кінодраматургії став сценарій фільму "Срібні ставки", оповідав про життя і творчість дитячого письменника Аркадія Гайдара. Особливу увагу в своїх роботах Железников приділяв і проблем дорослішання, дитинства, отроцтва, що відбилося в його кіносценарії "Дивак з п'ятого" Б "" і "Опудало".

У 1988 році Железников став художнім керівником дитячо-юнацької кіностудії "Глобус", таким чином, об'єднавши любов до дітей, літературі і кіно. Володимир Карпович був двічі удостоєний Державної премії СРСР і з 1995 року є заслуженим діячем мистецтв РФ. В якості співавтора кіносценаріїв він брав участь у створенні таких фільмів, як "Мандрівник з багажем", "Божевільна Лорі", "Старомодна комедія", "Ігри метеликів".