Олександр Грін

Біографія стисло

  • Грін Олександр Степанович
  • Грін Олександр Степанович
  • Грін Олександр Степанович
  • Грін Олександр Степанович
  • Грін Олександр Степанович

Олександр Грін (Олександр Степанович Гриневський) (1880 — 1932) – письменник, прозаїк.

Народився Олександр 11 серпня 1880 року в невеликому містечку Вятської губернії. В дитинстві у своїй біографії Олександр Грін мріяв про пригоди. Тому після закінчення училища в рідному місті поїхав в Одесу, де почав служити матросом на судні.

Випробував безліч професій, пішов служити. Після дезертирства став спілкуватися з есерами, які потім допомогли організувати другий втечу.

Проте революційна пропаганда, яку вів Грін, привела його до в'язниці. 1903 — 1905 року він провів у в'язниці суворого режиму. У наступному ж році знову був засуджений і відправлений у заслання. Але на цей раз Гріну вдалося втекти. Приблизно в цей час починає писати перші оповідання. В 1907 році вперше вийшов його оповідання під псевдонімом Грін. З тих пір безліч повістей, новел і романів вийшли з-під пера талановитого письменника.

У 1919 році в біографії Олександра Гріна настав черговий військовий період – він пішов служити в Червону Армію. У ті роки почав писати повість "Червоні вітрила". Після 1929 року Грін живе в Криму (Феодосія, селище Старий Крим). Там письменник провів останні роки свого життя.