Як ви гадаєте, чому автор назвав свою збірку "Листя трави"?

Відповідь на контрольне запитання

Збірка має символічну назву. Безмір листочків об'єднує у собі й образ кожної окремої людини, і всього людства; символізує єдність різних народів, соціальних і вікових груп, зв'язок цивілізації з природою і космосом. Зелений колір трави, яка тягнеться до сонця, – це, як зауважував сам поет, колір надії, а її стійкість – це наша стійкість перед будь-яким випробуванням, віра у можливість загального щастя, зрештою, віра у вічність життя.

Є і інші варіанти, чому збірку названо саме так. Слова, ужиті в її заголовку, в англійській мові є багатозначними. "Leaves of Grass" – це гра слів, де слово "leaves" означає "сторінки" віршів Вітмена, а "grass" – образно позначає його спостереження над життям. Отже, виходить: сторінки спостережень над життям. Мабуть, сам Вітмен невипадково заклав у назву свого творіння несподіваність і багатозначність – напевно, він хотів, щоб читач, розгадуючи її, віднаходив усе нові й нові смисли.

Назва збірки відобразила поетове світосприйняття: трава (незнищенна, як і саме життя) стала метафорою, яка найточніше передає пафос його творчості.