Творення з небуття (єгипетський міф)

Автор Невідомий

Ось слова Володаря Всесвіту, які зрік Він, поставши: "Я той, хто постав, як Хепра, постав Я і постали існування. Постали всі існування по тому, як постав Я. Множество істот вийшло з уст Моїх.

Не існувало ще небо і не існувала земля. Не було ще сотворено ґрунту і змії в цьому місці. Я сотворив їх із Нуна, із небуття.

Не знайшов Я собі місця, щоби стати Мені там. Розмислив Я в серці своєму, заклав основу воістину. Сотворив Я образи всі. Був Я один, бо не виплюнув Я ще Шу, не зригнув Я ще Тефнут і не було іншого, хто творив би зі Мною.

Заклав Я основи в серці своєму, і постали чисельні істоти від істот, народжених ними. Я з'єднався з рукою Моєю стиснутою, поєднався з тінню Моєю і вилив Я сім'я у Свій власний рот. І виплюнув Я Шу, і зригнув Я Тефнут. Сказав отець Мій Нун: "Хай виростуть вони!"

І Око Моє було позаду них вічно. Відділились вони від Мене по тім, як Я існував як Єдиний Бог, і ось три боги зі мною. Був Я на землі цій, і Шу та Нефнут возликували із вод, де вони перебували, і привели вони Мені Око Моє з собою.

І по тому зібрав Я члени Мої й оросив їх сльозами, і постали люди зі сліз моїх, що текли з Ока Мого. І розгнівалось Око на Мене, коли прийшло воно і знайшло інше на місці своєму. І прикрасив Я його блиском, сотвореним Мною раніше, і помістив його на лику Своєму, і потім владарювало воно над всією землею...

І сотворив Я змій всіляких та істоти всілякі з допомогою їх.

І народили Шу та Нефнут Геба і Нут, і народили Геб і Нут Осіріса, Гора, Хент-ен-Мерті, Сета, Ісіду та Нефтіду з тіла єдиного, одного по другім, і народили вони потомство багаточисельне на цій землі".