Герої невидимого світу (за казкою Василя Королів-Старого "Потерчата")

Шкільний твір

Герої невидимого світу

(за казкою Василя Королів-Старого "Потерчата")

Мені уявляється, що немає такої дитини, яка б не зацікавилася розповідями про фантастичних істот. Домовик, відьми, русалка, чорти, водяні з'являються в нашій уяві, виходячи з народних міфів, легенд і казок.

Реальні вони істоти чи вигадані? Я нічого не можу стверджувати, бо ніколи ще не зустрічався з ними. А ось прабабуся, згадуючи про давнє минуле, не раз доводила, що були на селі відьми, які зі звичайних жінок перетворювалися на кішок, навідувалися до корів, і вранці не було молока — все здоювали. Я пам'ятаю розповіді про клубок, що раптово з'явився посеред дороги, коли дівчата йшли з вечорниць. Дивно і трішки страшнувато про це слухати. Але як цікаво!

Чув я також, що за гріхи померлі, їх душі залишаються серед людей, в нашому світі. Їх називають привидами — побачити їх майже неможливо!

До невидимого світу належать і герої казки Василя Королів-Старого "Потерчата".

Такі маленькі, слабенькі, потерчата були сильніші своїм духом і розумом за чоловіка, дяка Оверка. Малюки, поспішаючи на допомогу, вишукували засоби збереження життя дяка, що* заблукав. Шкода, що людина жахалася їх вогників, сприймаючи це за бісівські лихі прояви.

Велику симпатію я відчуваю і до домовика. Як він любив своїх господарів! Стурбований відсутністю дяка Оверка, домовик поспішає на допомогу йому, рятує — виштовхує свого господаря з багна, виводить на суходіл, ставить лицем у напрямі дороги, витягає з болота шапку — дбає про все, що повинен зробити хазяїн — відчинив ворота, поміг щільно їх зачинити, причинив двері.

Домовик співчуває дякові, бо бачить, який він був щасливий, що врятувався з біди.

Але домовик мені сподобався ще й веселістю. Його сміх зупинив сварку між дяком та дячихою, як б розгорілась, якби не любов цієї істоти до своїх хазяїв.

Чув я також від прабабусі, що треба на столі для домовика залишати їжу, бо він живе у кожній оселі, і про нього треба теж піклуватися.

Може, так воно і є?

Хоча "Потерчата" і казка, але багато питань я поставив собі щодо Всесвіту, його утворення. Мама з татом кажуть, що багато існує літератури, якою можна задовольнити моє зацікавлення.

Я у захваті від цього оповідання. Завдяки потерчатам і домовику розумієш, що носіїв добра біля людини набагато більше, ніж зла.