Патріотичне звучання поезій Л. Кисельова

Шкільний твір

1. Леонід Кисельов — поет двох слов'янських мов. (Поет був представником двох мов, бо його перші вірші, відверто-сміливі, були написані російською мовою. Але вони несли потужний заряд українських традицій. Пізніше митець пішов творчим шляхом, осяяним сонцем Т. Г. Шевченка. Вважаючи Кобзаря серцем і мудрістю нації, він узяв за основу його ліричний заповіт — підтверджувати власним життям написані рядки.)

2. Громадянська лірика Л. Кисельова. (Творчість Л. Кисельова вражає проникливим ліризмом і палким патріотизмом, поетичною філософією і рятівною суттю. Його вірші вражають своєю патріотичною силою.)

3. Перша "спроба пера". (Л. Кисельов почав писати ще в 10 класі, перша добірка його поезій побачила світ у 1963 році в березневому номері журналу "Новый мир".)

4. Начитаність та широкий кругозір. (Незважаючи на молодий вік, поет вражав усіх широким знанням світової літератури, точних наук — складних правил квантової механіки, кібернетики. Захоплювався стародавнім мистецтвом, мозаїкою та фресками Київської Софії.)

5. Коротка мить палаючого серця. (Лише 22 роки прожив Л. Кисельов — київський поет, майстер слова з піснею в душі. У 16 років захворів на страшну хворобу — лейкемію. Боротьба за життя тривала довго, але... Свої поезії митець присвятив Україні, вклавши в них і любов, і тривогу, і сподівання.)

6. Посмертні видання молодого лірика. (У квітні 1968 року, за кілька місяців до смерті Л. Кисельова, з'явилася в "Літературній Україні" добірка поезій "Перші акорди". А після смерті поета вийшли дві книжки російською та українською мовами. Перша — в 1970 році "Стихи. Вірші", а друга — в 1979 — "Последняя песня. Остання пісня...".)