Історія родини Сірків в романі І. Багряного "Тигролови" (розгорнутий план твору)

Шкільний твір

І. Роман І. Багряного "Тигролови". (Роман написано 1944 року, в основу покладено автобіографічні події: відбування заслання на Далекому Сході, Григорій Многогрішний має багато багрянівських рис характеру.)

ІІ. Український світ на Далекому Сході. (Далекий Схід — це місце заслання всіх інакомислячих і переслідуваних. Це місце, куди виселяли розкуркулених селян.)

1. Родина Сірків — родина українських переселенців. (Сірки — нащадки запорізьких козаків, які намагалися створити там власну державу для переселенців з України. Сірки — справжні господарі, носії культури наших далеких предків.)

2. "Зелений Клин" — український острівець у тайзі. (Родина Сірків вела своє господарство, дотримувалась українських звичаїв і традицій. Це горді і мужні люди. Вони виловлюють у тайзі тигрів, тому і називають їх тигроловами. Назва ця символічна, бо тигролови І. Багряного — це українці, які протистоять силі зла.)

3. Основні риси характерів членів родини. (Сірки від своїх пращурів зберегли духовну незалежність, гідність, моральне здоров'я. Вони жили за старими звичаями, підтримували традиції предків. Стосунки в родині будувались на любові, взаєморозумінні, взаємоповазі.)

4. Жінки родини — берегині домашнього вогнища. (Мати та дочка — уособлення добра, краси, злагоди. Наталка — смілива, горда, мужня і рішуча. Вона не боїться тайгових труднощів. Вона здатна пожертвувати своїм життям заради коханого. Наталка І. Багряного продовжує галерею жіночих образів, сильних і рішучих, здатних вершити великі справи.)

III. "Сміливі завжди перемагають". (І. Багряний завжди боровся проти того, щоб у людині жив страх, щоб народ був рабом, щоб жити в неволі і мовчати. Такі і герої його творів. Письменник вірив, що настане час, коли його Батьківщина буде незалежною суверенною державою.)

Інші варіанти цього твору: