Чайковський Андрій — За сестрою

Шкільні твори

Геройство та лицарська відвага Павлуся (за повістю А. Чайковського "За сестрою")

Андрій Чайковський у повісті "За сестрою" змалював трагічний період життя українського народу. Татаро-турецькі завойовники нападали на міста і села, руйнували їх, палили, людей забирали в полон.
Сумна доля спіткала й село Спасівку. В одну мить залишився Павлусь без матері, діда, втратив він і любу сестру Ганю: "Тепер уже нікому його боронити, і він проліз поза хату і сховався в бур'яні". Хоча Павлусь був ще малим хлопчиком, він зрозумів, що є єдиним захисником і визволителем своєї сестри...

Читати приклад твору →

Образ Павлуся в повісті "За сестрою"

Повість А. Чайковського "За сестрою." була написана в 1907 році й відразу ж здобула широку популярність. Твір переносить нас у часи середньовіччя, коли татаро-турецькі загарбники руйнували українські містечка й села, вбивали, забирали в полон людей. А мужні козаки виборювали волю для своєї землі. Але мені сподобалося те, що "За сестрою" — не просто твір про історичні події, а повість про пригоди, мандри, вірність і мужність.
Головний герой повісті — підліток Павлусь...

Читати приклад твору →

Повість про справжнього брата (за повістю А. Чайковського "За сестрою")

Брат — це захисник. Брат — це друг. Брат — це порадник, спільник. Брат — не брат. Мабуть, не знайдеться людини, яка б могла це заперечити. Добре, коли і старший брат, який у скрутну хвилину завжди прийде на допомогу, який зможе здійснити неможливе. Адже це рідна людина, з якою ти пов’язаний навіки родинними узами.
У родині Судаків було двоє дітей — син Павлусь і донька Ганна. Дружними були діти, тому й зрозуміло, що найбільшим бажанням Павлуся було знайти сестру...

Читати приклад твору →

Сміливий Павлусь (за повістю Андрія Чайковського "За сестрою")

Коли я читав повість А. Я. Чайковського "За сестрою", мені здавалося, що переді мною постав герой-богатир з раніше читаних українських дум. Хоч Павлусю було лише п'ятнадцять років, але він часто потрапляє, а потім вибирається із ситуацій, з яких йому, здавалося б, вибратися не під силу. Я розумію, що автор явно перебільшує фізичні можливості свого героя, але, певно, він намагався довести нам, сьогоднішнім, що такі молоді герої — окраса історії України!..

Читати приклад твору →

Чим сподобався і запам'ятався мені Павлусь — герой повісті А. Чайковського "За сестрою"?

ЧАЙКОВСЬКИЙ АНДРІЙ
(1857— 1935)
Народився в м. Самборі на Львівщині в родині дрібного урядовця. Рано залишився сиротою. У гімназії зацікавився історією та культурою України, очолив таємний молодіжний гурток. Навчався у Львівському університеті. Після його закінчення працював адвокатом, займався просвітницькою діяльністю. Уроки національно-визвольних змагань входив до уряду Західноукраїнської Народної Республіки. З 1919 року жив у Коломиї, помер від важкої хвороби.
Прозаїк...

Читати приклад твору →
Дивіться також