Українка Леся — Contra spem spero!

Шкільні твори

"Жити хочу! Геть думи сумні!" (Заклик до боротьби за життя в поезії Лесі Українки "Contra spem spero!")

Скільки б не пройшло часу, постать Лесі Українки буде завжди асоціюватися з образом героїні її поезії "Contra spem spero!", рядки якої вражають драматизмом і водночас оптимізмом дівчини, здатної за найтяжчих обставин "пісню веселу співать".
Коли я ознайомилася з біографією поетеси, мене приголомшили слова її матері у листі до Івана Франка: "Чи ж смерть не була б кращою долею, ніж теперішнє її життя, котре і у неї, і у всіх найприхильніших до неї людей будить тільки тяжкий жаль?..

Читати приклад твору →

Глибина і щирість переживань ліричного героя в поезії "Contra spem spero!"

Поезія "Contra Spem Spero", назва якої у перекладі з латинської мови означає "без надії сподіваюсь", написана 19-річною Лесею Українкою. Саме в цей час життя поставило перед нею вибір: бути скореною важкою недугою (і не тільки фізично) чи перемогти. Поетеса не скорилася, вона вибрала другу пропозицію долі — стала на шлях боротьби за перемогу. У поєдинку з підступною хворобою, наперекір зловісним "осіннім хмарам" вона відчула жагучу потребу жити повноцінним життям...

Читати приклад твору →

Життєстверджувальні мотиви поезії Лесі Українки "Contra spem spero!" (1 варіант)

Коли мова заходить про "жіночу поезію", то частіше за все, і це цілком зрозуміло, у ній насамперед відзначають ніжність, м'якість, особливу задушевність, мрійливість, милосердя і доброту ліричної героїні. Усе це ми, безумовно, знаходимо у творах Лесі Українки. Проте не слід забувати, що як поет-лірик вона сформувалася в бурхливу епоху, що привело до пошуків нової особистості — борця і героя, мислителя, мрійника...

Читати приклад твору →

Життєстверджувальні мотиви поезії Лесі Українки "Contra spem spero!" (2 варіант)

Чи можна співати веселу пісню, коли серце розривається від туги, а тіло страждає від нестерпного болю? Чи можна вірити у щасливе майбутнє, коли буденність перетворилася на безкінечні долання: долання обставин, долання власної безсилості? Чи можна сподіватися без надії? Звісно, що ми не можемо ототожнювати ліричного героя твору та особистість поета, але коли ми говоримо про творчість Лесі Українки, просто не можна не помічати, наскільки близькими є ці поняття.
Гетьте, думи, ви, хмари осінні!..

Читати приклад твору →
Дивіться також