Стус Василь — Весь обшир мій — чотири на чотири

Шкільні твори

"І дальше смерті — рідна Україна" (за твором В. Стуса "Весь обшир мій — чотири на чотири")

Вірш "Весь обшир мій — чотири на чотири" датований 1965 роком. Ще попереду арешти, тюрми, заслання, але Василь Стус ніби передчуває свою долю. І цьому були причини.
Коли знайомишся із життєвим шляхом поета, на перший погляд здається, що все для нього складалося вдало. Закінчивши школу, вчився у педагогічному інституті; недовге вчителювання у середній школі перервав призов до лав Радянської Армії. Потім переїзд до Києва, навчання в аспірантурі Інституту літератури АН УРСР ім. Т. Г...

Читати приклад твору →

Внутрішній світ ліричного героя ("Весь обшир мій — чотири на чотири", "Терпи, терпи — терпець тебе шліфує...") (1 варіант)

Василь Стус... Патріот у найвищому значенні цього слова. За свою любов до України він заплатив життям. Але власну трагічну долю поет обрав сам. Мордовія, Колима, Урал, а перед очима — "Україна написалась на мурах тюрми".
Зовсім інакше могло скластися життя Стуса, бо спочатку все було добре: навчання в інституті, вчителювання, перші поетичні спроби, аспірантура...

Читати приклад твору →

Внутрішній світ ліричного героя ("Весь обшир мій — чотири на чотири", "Терпи, терпи — терпець тебе шліфує...") (2 варіант)

"Поет повинен бути людиною. Такою, що, повна любові, долає природне почуття зненависті, звільнюється од неї, як од скверни. Поет — це людина". Ці слова написав В. Стус. Їх він підтверджував своїм життям і своєю творчістю.
Стусу завжди боліла доля українського народу. За це він страждав: його заарештовували, переслідували. Помер він також у тюрмі. Біль непорозуміння, духовна міць відчуваються в його віршах...

Читати приклад твору →
Дивіться також