Самійленко Володимир — Українська мова

Шкільні твори

Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії "Українська мова" (1 варіант)

Темою поетичної творчості В. Самійленка ще в гімназії стала українська мова. В умовах царської Росії це був серйозний і навіть небезпечний крок. Однак юнак рішуче ступив на тернистий шлях, бо не міг зрадити мови свого народу.
Відзначаючи її значення для суспільства, український інтелігент не міг не сказати про величезну історичну заслугу Т. Шевченка в розвитку української літературної мови. Цю думку поет висловлює у вірші "Українська мова" (Пам'яті Т. Г. Шевченка)...

Читати приклад твору →

Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії "Українська мова" (2 варіант)

Твори Володимира Самійленка сповнені почуттям любові до Батьківщини — прекрасної, мальовничої, але страждаючої в неволі. У них — біль за народ, а ще надія на те, що здобуде він врешті-решт і незалежність, і право на розвиток своєї культури і спілкування рідною мовою.
Українська мова... Ніжна, лагідна, мелодійна. Заборонена, покріпачена, розіп'ята. Здається вона поетові дорогим діамантом, кинутим на брудну дорогу й затоптаним.
І ніхто не пізнав діаманта того.
Йшли багато людей і топтали його...

Читати приклад твору →

Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії "Українська мова" (3 варіант)

В. Самійленка з дитинства оточувала українська атмосфера: бабуся розповідала йому казки, у хаті лунали пісні та українська мова. Великий вплив на майбутнього поета мав Шевченко. Роздуми в поезіях В. Самійленка — це переважно думка про смертність людини, про її безсилля супроти вічності, про безсмертя поезії. У своїй творчості він приділяє увагу висвітленню проблеми української мови.
Один із своїх віршів поет присвятив Великому Кобзарю...

Читати приклад твору →

Заклик до збереження мови у вірші В. Самійленка "Українська мова"

Володимир Самійленко був справжнім українцем, усією душею відданим своїй країні й своєму народові. Творчість його багатогранна й різноманітна. Діяльність цього видатного митця була спрямована на збереження й збагачення рідної культури.
У своєму вірші "Українська мова" поет порівнює мову з коштовним діамантом. У поезії закарбовано драматичні сторінки історії народу, історії рідного слова, приниженого людською байдужістю:
І ніхто не пізнав діаманта того. Йшли багато людей і топтали його...

Читати приклад твору →
Дивіться також