Олійник Борис — Пісня про матір

Шкільні твори

"Пісня про матір" — гімн жінці, продовжувачці людського роду на землі (1 варіант)

Святий образ матері... Немає, мабуть, письменника, художника, музиканта, який би не присвятив свого твору цій найріднішій, найкращій людині на землі. Згадаймо лише Лесю Українку, О. Кобилянську, В. Стефаника, О. Довженка, А. Малишка тощо. На мою думку, серед українських поетів саме Борис Ілліч Олійник весь свій талант присвятив звеличенню й уславленню матері. Не читала більш зворушливих та щирих поезій, ніж "Сива ластівка", "Мати сіяла сон.....

Читати приклад твору →

"Пісня про матір" — гімн жінці, продовжувачці людського роду на землі (2 варіант)

Ім'я Бориса Олійника стоїть в історії української літератури поряд з іменами Василя Симоненка, Ліни Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка, Віталія Коротича, Миколи Вінграновськсго та багатьох інших їхніх ровесників, чиї творчі пошуки формували літературне покоління "шістдесятників" з їхніми злетами та поривами за залізні рамки "соціалістичного реалізму".
У поезії Бориса Олійника вічна тема материнства набула загалом особливого розвитку...

Читати приклад твору →

"Пісня про матір" — гімн жінці, продовжувачці людського роду на землі (3 варіант)

Все те, що мав, і те, що в мене є,
Що від людей, що від землі святої,
Що радістю в рядках моїх встає, —
Передано в моє життя тобою...
В. Підпалий
Про материнську любов, про ті уроки добра і краси, які дала мати, про ніжну материнську ласку, про її колискову написано тисячі хвилюючих рядків. Перед матір'ю, "мов перед образом святим", схилявся Великий Кобзар. Та чи тільки він!?..

Читати приклад твору →

Вірш Б. Олійника "Пісня про матір" — гімн матері-трудівниці

Тема матері посідає особливе місце у творчості відомого поета Бориса Олійника, їй, матері, найдорожчій на землі людині, він присвятив вірші й поеми, всю щиру любов свого вдячного синівського серця. "Мати сіяла сон", "Мати", "Пісня про матір", "Заклинання вогню" — це далеко не всі поезії, у яких Борис Олійник співав величальну пісню материнству. Поезії про матір склали окрему збірку "Сива ластівка"...

Читати приклад твору →

Світло материнського серця (за поезією Б. Олійника "Пісня про матір")

I. Величальна пісня матері — упродовж віків в українській поезії (від Шевченкового "Там матір добрую мою..." до Тичининого "Матері забуть не можу..."; жінка-мати — краса світу, його безмежність і незбагненність, заступниця, порадниця, наставниця: рідний дім, квітучий сад, запашний степ, наша Батьківщина).
II. Уславлення й возвеличення Матері в поезії Б. Олійника.
1. Вплив біографічних фактів (втрата батька на війні, зростання під опікою матері, тіток, бабусь).
2...

Читати приклад твору →
Дивіться також