Харчук Борис — Планетник

Шкільні твори

Дитина землі й неба (образ Планетника у повісті-притчі Б. Харчука "Планетник")

Люди не люблять тих, хто чимось виділяється серед них. Такі особи зазвичай самотні. Про одного з них, Планетника, і розповіла Олена Булига головному героєві однойменного твору Б. Харчука.
Планетник з дитинства був не схожим на інших дітей. "Він, як усі ми, прилетів з вирію казки на свій берег". Тоді він ще не знав, що судилося йому бути бурівником, хмарником.
Жили вони з матір’ю бідно, навіть штанів у хлопця довго не було. Єдиним їхнім багатством було море квітів, що росли коло хати...

Читати приклад твору →

Добро і зло у повісті Б. Харчука "Планетник"

I. Людина сама визначає для себе пріоритети. (Так, для Планетника головним у житті були: любов до людини праці, збереження природи, її краси, надання безкорисливої допомоги, шанобливе ставлення до матері. Головний герой повісті ніколи не забував, що ми — люди!)
II. Перше знайомство з Планетником. ("Планетник був малим хлопчиком. Він, як усі ми, прилетів з вирію казки на свій берег. Тоді й не помишляв, що йому судилося стати бурівником, хмарником".)
III. Творити добро на благо інших...

Читати приклад твору →

Роздуми про смисл життя, добро і зло в повісті "Планетник"

Життя... Таким коротким воно здається для людини. А як хочеться багато зробити! Ще маленькою людина прагне самоутвердитися, пізнати нове, цікаве, корисне, а потім, ставши дорослою, передати ці знання наступному поколінню. Чи ніколи ви не задумувалися над смислом життя? Що хоче отримати кожний від нього? Здоров'я, кохання, матеріальне благополуччя, владу над іншими... Дійсно, людина сама визначає власні пріоритети. Але як зробити так, щоб прожитий час не був марний, витрачений на якісь дрібниці?..

Читати приклад твору →
Дивіться також