Гребінка Євген — Ведміжий суд

Шкільні твори

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою "Ведмежий суд")

Літературна спадщина Євгена Гребінки досить велика. Ним були створені милозвучні поезії, романси, повісті, але особливе місце у творчій діяльності письменника займають байки.
У нас, сучасних читачів, байка "Ведмежий суд" викликає гірку посмішку. Лисичка звернулася до суду, звинувативши Вола в тому, що він їв сіно й пив брагу на панській винниці. Судді — Ведмідь та Вовки — ретельно провели засідання, і був винесений смертний вирок. Та чи справедливий?..

Читати приклад твору →

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою "Ведмежий суд") (2 варіант)

Є. Гребінка писав багато: байки, вірші, повісті, романси й оповідання, нариси тощо. Але перше визнання й славу Є. Гребінці принесли байки. Письменник художньо переосмислював здобутки попередників. Великий вплив на нього мала творчість Крилова, теми якого він часто запозичував, але завжди подавав їх своєрідно, вносячи у свої байки український пейзаж і світогляд українця.
Тема соціальної несправедливості переважає у творах Є. Гребінки...

Читати приклад твору →

Втілення у байці погляду народу на чиновництво, оцінка його дій (за байкою "Ведмежий суд") (3 варіант)

Є. Гребінка, як і всі передові люди того часу, вважав, що кріпацтво — лад несправедливий. Протест ліберальної інтелігенції проти несправедливостей соціального устрою письменник відобразив у своїй байці "Ведмежий суд".
Байкар змальовує несправедливий суд. Попелястого Вола, що уособлює собою селянина, Лисичка звинуватила у тому, що він "на панській винниці пив, як мошенник, брагу, їв сіно, і овес, і сіль".
Це безглузде звинувачення...

Читати приклад твору →

Змалювання безмежної сваволі можновладців та безправності бідних в байці "Ведмежий суд"

Є. Гребінка в багатьох байках висміював вади кріпосницького суспільства. Він критикував чиновників, суддів, панів. Засудження судових порядків тогочасної Росії звучить у байці Є. Гребінки "Ведмежий суд".
Байкар викриває свавілля суддів, які вершать суд "по-своєму". Їм не важливо, чи винний підсудний, чи ні, якщо той належить до нижчої верстви суспільства. Адже оскаржити несправедливий вирок він не зможе, бо між суддями-хижаками існує кругова порука...

Читати приклад твору →
Дивіться також