Андієвська Емма — Казка про яян

Шкільні твори

Притча про чудове слово "ти" (за твором Е. Андієвської "Казка про яян")

Твір відомої української письменниці Емми Андієвської "Казка про яян" написаний у жанрі притчі. У цій казці авторка підкреслює, що у будь-якому місті світу, мешканці якого знають тільки своє власне "я", ніколи не буде щасливого життя і ладу.
Сюжет казки досить простий: маленький пастушок збирав на пасовищі своє стадо кіз і провалився у глибоке провалля, коли був на одному із виступів і не утримався на ньому. Прийшовши до тями, хлопчик побачив, що опинився у незнайомому йому місті...

Читати приклад твору →

Притча про чудове слово "ти" (за твором Е. Андієвської "Казка про яян") (розгорнутий план твору)

I. Притча про моральні цінності людини. (Емма Андієвська написала "Казку про яян" у жанрі притчі. У ній неодноразово підкреслюється, що в місті, де кожен мешканець знає тільки своє "я", ніколи не буде ладу і щасливого життя.)
II. Місто, де живуть яяни. (Пастушок на гірському пасовищі збирав до купи своє стадо кіз. На одному з виступів він не втримався і зірвався у глибоке провалля. Коли прийшов до тями, побачив себе у незнайомому місті.)
1. Клопоти мешканців загадкового міста...

Читати приклад твору →

Філософський зміст "Казки про яян"

У цьому світі для кожної людини важливо бути почутою іншою людиною, відчувати, що ти не сам у житті, що в тебе є підтримка. Тому найстрашніше, коли люди, що знаходяться поряд, не йдуть назустріч один одному, не помічають чужих проблем і тривог. Проблему егоїстичного ставлення до оточуючих порушує в "Казці про яян" Емма Андієвська — надзвичайно неординарна поетеса й письменниця нашого часу...

Читати приклад твору →
Дивіться також