Ідея непереможності людяності (за оповіданням Шолохова "Доля людини")

Шкільний твір

Ідея непереможності людяності

(за оповіданням Шолохова "Доля людини")

"Доля людини" справедливо вважається найкращим оповіданням Шолохова. Трагічна історія життя головного героя пов'язана у творі з важкими випробуваннями у житті народу. З життєвої .історії Андрія Соколова автор обирає тільки те, що дає можливість усвідомити людську долю у зв'язку з трагічною сутністю епохи. Шолохов зображує неможливість співіснування мирного світу та світу фашизму, що спричинив війну.

У творі "Доля людини" Шолохов зумів поєднати трагізм людської долі та віру в людину, в її кращі риси характеру, в душевність та доброзичливість у ставленні до інших.

Багато сторінок оповідання присвячені розповіді головного героя про своє життя. Пройняті авторським співчуттям рядки про фізичні страждання, які довелося зносити Андрію, аж поки він зміг втекти з полону. Скільки разів його били майже до смерті, скільки років він працював у німців з ранку до ночі, але він витримав усе, бо перед очима у нього завжди стояла рідна домівка, дружина Ірина та діти — дві доньки й син. Він вийшов переможцем з усіх випробувань, а найскладніше було попереду. Звістка про загибель родини під час війни підкосила його. Вдень Андрій не плакав, але сльози були в його серці, тому вранці він прокидався на вологій подушці.

Коли Андрій Соколов отримав звістку від сина Анатолія, його наче сонячний промінь осяяв. Анатолій не просто вижив під час війни, але й став капітаном, командував батальйоном. Побачитися їм не судилося. Андрій дуже пишався сином, а зустріч їхня відбулася вже під час похорон. Поховав батько свою останню рідну дитину.

Але і після такої втрати людяність не залишила головного героя. Побачивши у крамниці шестирічного хлопчика, Андрій Соколов назвався його батьком та забрав з собою. Малий Іван дуже зрадів зустрічі з "батьком", адже він так довго чекав на неї. І тепер вже разом пішли вони блукати світом у пошуках щастя, дві знедолені людини, що знайшли один у одному підтримку.

Ідея непереможності людяності червоною стрічкою проходить через оповідання Шолохова "Доля людини". У долі Андрія Соколова знайшло своє відображення не тільки страшне зло війни, а й віра в добро, що є в людині, сподівання на краще майбутнє.

Інші варіанти цього твору: