Чому я хочу читати книги Жуля Верна?

Шкільний твір

Світ, у якому живе сучасна людина, надзвичайно цікавий та дивовижний. Варто лиш озирнутися довкола. Все постійно змінюється. Змінюється і сама людина, її знання, мислення. В епоху великих відкриттів, винаходів та космічних подорожей людство, правду кажучи, почало дещо забувати про найбільшу цінність — книгу.

У моєму житті книга посідає важливе місце. Я вважаю її своїм найкращим другом і порадником. Мені дуже подобається пригодницька література, особливо твори видатного французького письменника Жуля Верна. Я читаю їх із великим задоволенням.

Книги Ж. Верна — джерело добра і справедливості. В них поєднується дружба і повага до людини, відважність і відповідальність героїв. Не можна не згадати чудовий роман Ж. Верна "П'ятнадцятирічний капітан". Діку Сенду, головному герою цього роману, лише 15 років, а він уже став капітаном справжнього корабля. Важко навіть уявити, наскільки така людина має бути кмітливою, витривалою, щоб взяти на себе відповідальність за життя стількох людей. Це так дивовижно! Адже сучасні п'ятнадцятирічні хлопці ще тільки навчаються у школі. Вони повністю залежать від батьків, уникають самостійності, та й батьки, відверто кажучи, проти цього не заперечують. Тож, на мою думку, Дік Сенд заслуговує на повагу.

А чи можна не зупинитися на славнозвісному романі Ж. Верна "Діти капітана Гранта"? Він належить до різновиду географічних романів. Це тому, що в його сюжет автор вклав невеличку географічну загадку. Герої роману мають знайти капітана Гранта. Річ у тому, що його корабель зазнав катастрофи і потребує допомоги. Але їм відома лише географічна широта цієї аварії. Довготи не знає ніхто. Таким чином, героям у пошуках свого капітана доводиться мандрувати землями Південної Америки, Австралії, Нової Зеландії.

Я гадаю, що школярі, прочитавши цей твір, неодмінно зацікавляться географією.

До речі, у творах Ж. Верна відчувається тісний зв'язок письменника із сучасним світом. Усім відомо, що Ж. Верна називали великим "винахідником". Справді, у своїх романах він передбачив появу підводного човна, вертольота і навіть космічні подорожі.

Із плином часу твори Ж. Верна не втратили своєї актуальності. Романи Жуля Верна хвилюватимуть ще не одне покоління читачів. А ще він був дуже талановитим письменником, якому вдалося поєднати літературу з наукою. Тому книги Ж. Верна цікаві читачам різного віку, людям із різною освітою.