Відважні мандрівники роману Ж. Верна "П'ятнадцятирічний капітан"

Шкільний твір

Відважні мандрівники роману Ж. Верна "П'ятнадцятирічний капітан"

І. Популярність романів Ж. Верна серед юних читачів. (Романами французького письменника Ж. Верна (1828-1905) зачитуються юні читачі у всьому світі. Ці романи захоплюють романтикою мандрів, дивовижними пригодами, мужніми героями.)

ІІ. Дік Сенд — головний герой роману "П'ятнадцятирічний капітан".

1. Дитинство Діка. (Сирота, що виріс у дитячому будинку. Обдарований хлопчик, у чотири роки навчився читати, писати й рахувати. У вісім років пішов юнгою на корабель. Каліфорнійський судновласник Джеймс Уелдон, якому хлопчина прийшовся до вподоби, віддав Діка до школи у Сан-Франциско.)

2. Місце Діка на шхуні "Пілігрим". (Спочатку Дік новачок-матрос, а коли китобої відпливли на полювання, то на цей час капітан Халл призначив Діка старшим на кораблі. Після загибелі Халла та матросів Дікові довелося стати капітаном "Пілігрима".)

3. Відвага п'ятнадцятирічного капітана. (У свої 15 років Дік Сенд не побоявся взяти на себе управління кораблем і водночас відповідальність за життя людей, що перебували на борту його корабля. І якби не підступність Негоро, Дік напевне зміг би привести шхуну до американського берега.)

4. Дік Сенд — надійний товариш. (Потрапивши з вини Негоро та Гарріса у неволю, Дік Сенд мужньо зносить тяжкі умови невільництва. Та більше, ніж своєю, хлопець переймався долею місіс Уелдон та маленького Джека. Сенд не залишає надії на втечу та повернення до Америки разом зі своїми друзями.)

ІІІ. Команда "Пілігрима". (Команда "Пілігрима" складалася з капітана Халла та п'яти матросів. Капітан Халл — один із найвправніших гарпунерів флотилії, на його судні завжди панував бездоганний лад. Його матроси були досвідченими мореплавцями, які не боялися йти назустріч небезпеці. Команда жила як одна дружна сім'я. Та останнє полювання виявилося для неї фатальним: загинула вся команда китобійної шлюпки.)

ІV. Пасажири "Пілігрима". (Місіс Уелдон, п'ятирічний Джек, кузен Бенедикт, стара нянька Нен мужньо долали всі перешкоди під час цієї небезпечної мандрівки, ніколи не скаржилися на труднощі. П'ятеро негрів, що опинилися на "Пілігримі" випадково, виявилися надійними товаришами, в усьому допомагали юному капітанові і на морі, і на суші.)

V. Чим приваблюють мене герої роману Ж. Верна "П'ятнадцятирічний капітан"? (Відважні мандрівники, насамперед Дік Сенд, приваблюють мене тим, що вони не пасують перед труднощами, сміливо зустрічають небезпеку та перемагають її, крім того, вони вірні товариші.