Іронічний і неперевершений інтелектуал. Афоризми Оскара Вайльда

Шкільний твір

Я належу до величезної кількості шанувальників Оскара Вайльда. Його сучасники стверджували, що він вирізнявся гострим розумом, тонкою іронією і високим рівнем естетичного смаку. Минуло майже півтори сотні років, а його афоризми, як і раніше, вражають інтелектом, несподіваністю і новизною світосприйняття:

"Любов до себе — це початок роману, який триває все життя".

"Що таке цинік? Це людина, яка знає ціну всього, але не знає цінностей".

"Коли зі мною одразу погоджуються, я відчуваю, що я не правий".

Ос кар Вайльд рано пішов із життя, не досягши і полудня віку. Можна лише уявити, наскільки він міг би збагатити світову літературу і скільки б нових афоризмів вийшли б з-під його пера.

Вайльд походив із знатного роду. Його батько був хірургом, а мати — світська дама, яка писала вірші під псевдонімом Зрегапга — Надія, підкресливши цим своє співчуття визвольному рухові Ірландії. Оскар закінчив престижний Оксфордський університет з відзнакою і там же отримав свою першу премію за віршований твір "Равенна". Піц час навчання в університеті майбутній письменник відзначався екстравагантністю і прогресивністю переконань. Він був прибічником естетизму, через що страждала його репутація. Однак його спосіб життя і мислення гострили іронію і непересічні розумові здібності, Ніхто, крім Вайльда, не сказав би так влучно, іронічно і дотепно:

"Ви його знаєте? Я знаю його настільки добре, що не розмовляю з ним упродовж десяти років". !

"Той, хто дивиться на справу з обох сторін, зазвичай не бачить жодної з них".

"Почуття обов'язку — це саме те, що ми хочемо бачити в інших".

"Лондонські тумани не існували, поки їх не відкрило мистецтво".

Перша поетична збірка "Вірші" Оскара Вайльда була позначена декадансом. Потім було кілька збірок оповідань для дітей, які спочатку писалися татусем для своїх синів. Новела "Злочин лорда Артура Севіла" була написана ще до першого і єдиного роману Вайльда "Портрет Доріана Грея". Показав себе Вайльд і як талановитий драматург.

Філософсько-психологічний роман Вайльда "Портрет Доріана Грея" здається перенасиченим афоризмами та інтелектуальними роздумами над сенсом людського життя, над сенсом душі людської. Я люблю читати і перечитувати цей твір. Навіть у цинічних висловах лорда Генрі є раціональне зерно — принаймні те, що не проходить повз увагу читача. Ось лорд Генрі намагається розвіяти сумніви Доріана щодо його винижу самогубстві нареченої. Доріан запитав у лорда, чому "ця трагедія" не мучить його так пекуче, як би він хотів, невже він зовсім не має серця? Лорд Генрі пояснив, що "реально трагедії стаються в неартистичній формі", "їм бракує вишуканості", тому вони викликають огиду.

Непростим був життєвий шлях Оскара Вайльда. Відчув він на собі і славу, і захоплення його інтелектуальними здібностями, і світські скандали, і життя за ґратами. Але він завжди був шляхетною та інтелектуальною людиною, чиїми афоризмами захоплюватиметься не одне покоління його шанувальників. Адже навряд чи колись застаріє ось цей афоризм: "Сказати людині в очі всю правду часом більше, ніж обов'язок, — це задоволення".