Романтична і трагічна історія Емми Боварі (за твором Г. Флобера "Пані Боварі") (план твору)

Шкільний твір

Романтична і трагічна історія Емми Боварі (за твором Г. Флобера "Пані Боварі")

І. Монастирське виховання та мрії. (Емма Боварі була дочкою фермера і мала прізвище Руо до заміжжя. Вона виховувалася у монастирі урсулинок, де читала багато романтичних книг. Емма гарно танцювала, малювала, знала географію, грала на фортепіано і мріяла про романтичне кохання. Саме тому вона хотіла неодмінно вінчатися опівночі, з факелами, але пан Руо був людиною приземленою і не зрозумів дочку.)

ІІ. Чи можна впіймати дивного птаха-щастя? (До весілля вона вірила, що щастя — то дивний птах, що має прилетіти до неї. Але чомусь він забарився.)

1. Неромантичний чоловік. (Вона мріяла про лицаря, сподівалася па хвилюючі почуття, а Шарль Боварі, хоч і кохав її, був звичайним, навіть сірим і нудним. Він не розумів Емму.)

2. Спроба грати в романтичність. (Коли в Емми померла мати, то вона спершу дуже плакала, замовила медальйон для волосся небіжчиці. Це горе її підкосило. Потім і після заміжжя вона інстинктивно шукає романтики у буденному житті.)

3. Бал у маєтку маркіза. (Це було справжнє свято — потрапити у світ прекрасних зал, вишуканих гостей, смачних страв і пахощів квітів. Спогадами про бал Емма жила дуже довго. Спочатку вона навіть передплатила дамський журнал і намагалася прикрасити й свій дім. Але потім їй усе набридло, і вона занудьгувала. Чоловік змушений був переїхати заради неї з Тоста до Йонвіля.)

4. У вирі кохання. (Емма мріяла про палке кохання, якого бракувало у сім'ї, і тому створила собі романтичний образ із помічника нотаріуса Леона Дюпюї. Але він незабаром поїхав до Парижа, залишивши її у розчаруванні. Емма не зраділа навіть народженню дитини, бо то була дочка, а вона хотіла сина. Тоді вона познайомилась з Родольфом Буланже. Це збіглося з невдачею її чоловіка у лікарській справі, і вона, вирішивши, що її чоловік нікчема, впала в обійми Родольфа.)

5. Чому не здійснюються мрії? (Емма жадала щирого почуття, хотіла навіть утекти з Родольфом. Але він був людиною зваженою, твердою і не збирався нашкодити своїй репугації заради інтрижки. Він надіслав їй листа з відмовою. Емма захворіла на запалення мозку і ледь не покінчила з собою. Шарль відвіз її до Руана послухати оперу, де вона знов зустріла Леона, до якого прокинулось кохання знову. Вона мріяла бути коханою. Але кохали її звичайні земні чоловіки, позбавлені романтичних ілюзій і навіть просто шляхетності. Життя диктувало свої суворі умови.)

ІІІ. Чому загинула Емма Боварі? (У гонитві за примарою кохання Емма знову зраджувала чоловікові і бездумно витрачала гроші. Так, за підписаними Еммою векселями накопичився великий борг. І ніхто не схотів зарадити біді Емми, якій загрожував розпродаж майна. Нотаріус Гійомен запропонував їй гроші, тільки якщо вона віддасться йому. А її колишній герой Родольф просто відмовив їй. Усі вони просто скористалися її романтичними ілюзіями заради своєї втіхи, не розуміючи, на що штовхають її. Емма отруїлася миш'яком, бо не бачила виходу. Вона ні про кого, крім себе, теж не думала. Передусім вона приділяла увагу собі, а не чоловікові та доньці, яку прирекла на сирітство і жахливу долю бідності. Усі чоловіки, з якими вона так чи інакше спілкувалася, досягли успіху, крім Шарля. Тільки вона зруйнувала свою сім'ю, щастя близьких, бо замість того, щоб пам'ятати про обов'язок дружини й матері, ганялась за романтичними химерами. Отож у своїй долі винна перш за все Емма. Але й жорстоке суспільство, побудоване на зиску, на грошах, винне у її загибелі.)

Інші варіанти цього твору: