Тема дитинства у творах Ч. Діккенса (у формі плану)

Шкільний твір

I. Видатний англійський письменник Чарлз Діккенс (слава прийшла за життя після

першого оповідання й не залишала до останніх днів).

1. Секрет популярності (гостро відчував зміни в житті Англії, був виразником сподівань і прагнень тисяч людей).

2. Біографічність романів (батько — бідний службовець, за борги потрапив у тюрму, з дитинства Діккенс самостійно заробляв гроші, працював на фабриці, клерком, репортером у суді і парламенті. На собі відчув ставлення суспільства до дитини).

II. Роман Ч. Діккенса про долю і виховання дитини.

1. Роман "Пригоди Олівера Твіста" — перший роман-виховання:

а) структура подібних творів (дитину кидають батьки, родичі; за спадщину переслідують її й хочуть використати; герой виривається з тенет злиднів, отримує спадщину і визнання у суспільстві);

б) подвійна природа зла в романі "Пригоди Олівера Твіста" (суспільне зло — робітні будинки, зло в конкретному герої, який хоче знищити Олівера);

в) ідеалізація образу Олівера (не змінюється протягом роману, не підпадає під вплив обставин, досягає поставленої мети).

2. Роман "Девід Копперфілд" (автобіографічні риси; тривалий шлях духовного розвитку головного героя; нещасне дитинство, сирітство, пошуки рідних людей змінюють характер, дають життєвий досвід).

3. Філософське, оптимістичне ствердження романів ("щасливі кінці" стверджують оптимізм, радощі життя, гармонію, дають надію, що людина не буде самотня).

III. Гуманістичне спрямування творчості письменника (тема дитинства, засудження байдужості суспільства у ставленні до дітей).

Інші варіанти цього твору: