Тільки людина відповідає за добро і зло (за романом М. Булгакова "Майстер і Маргарита")

Шкільний твір

I. "Майстер і Маргарита" — визначний твір М. Булгакова (сплавлення в прозі Булгакова воєдино міфу, реальності, сатиричного змалювання побуту, романтичного сюжету, правдивого зображення, іронії та сарказму).

II. Відповідальність людини за добро і зло, яке відбувається на землі.

1. Дві головні сили роману (сили зла і сили добра, Воланд та Ієшуа Га-Ноцрі).

2. Хто такий Воланд? (невтомний сіяч спокус, руйнацій і зла чи той, хто встановлює справедливість? Вчинки Воланда — акти справедливості, або прагнення довести людям існування добра і зла і зв'язку між ними; Воланд є не тільки протилежністю Ієшуа, але й його доповненням; зло для Воланда — не ціль, а засіб подолати людські вади і несправедливість).

3. Хто такий Ієшуа? (Ієшуа — втілення чистої ідеї, філософ, мандрівник, проповідник добра, любові та милосердя; його ціль — зробити світ чистішим і добрішим).

4. Вибір, який робить кожна людина: йти по дорозі Ієшуа чи Воланда (в Москві, що постала перед Воландом, більшість людей ідуть не за позивом добра й істини, а шляхом зла і брехні).

5. Відкриття Булгаковим у романі найважливішої істини людства: якщо забувати про добро, це неминуче викличе до життя зло; вони як світло й тінь, нероздільні.

III. Відповідальність кожної людини за свій вибір у житті.

Інші варіанти цього твору: