Пушкін Олександр — Пісня про віщого Олега

Шкільні твори

Легенда про смерть київського князя Олега

Легенда про смерть київського князя Олега
Я перечитав багато міфів і оповідей про легендарних героїв, які прославилися нечуваною силою та звитягою. І здебільшого їхня смерть була раптовою та безглуздою, чесно кажучи, навіть принизливою. Ахілеса поцілили у п'ятку. Сосланові переїхали сталевим колесом коліна — єдине вразливе місце на його крицевому тілі. Проводир походу аргонавтів загинув під кормою власного корабля, коли той розвалився від старості. А смерть Геракла?.. А доля Едіпа?..
.....

Читати приклад твору →

Людина та її доля (за поемою О. Пушкіна "Пісня про віщого Олега")

Ім'я великого російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна входить у наше життя ще з раннього дитинства з прекрасними віршами та чудовими казками. Назавжди залишаються у нашій пам'яті незабутні герої його творів.
Пушкін народився в сім'ї, де добре знали й любили літературу. Великий вплив на поета мала усна народна творчість; пісні, казки, легенди. Глибокий інтерес виявляв Олександр Сергійович і до славної історії своєї країни, яку потім відтворював у своїх незабутніх художніх творах...

Читати приклад твору →

Містичний зміст твору О. Пушкіна "Пісня про віщого Олега"

О.С.Пушкін, чиє ім'я тісно пов'язане із золотим віком російської літератури, був майстром творів різноманітної тематики, що належали до різних літературних жанрів. Це казки, балади, ліричні твори, повісті, поеми, романи.
О.Пушкін часто звертався до фольклору, запозичуючи народну мову, сюжети, змальовував життя простих людей, звертався до історії.
Наприклад, у баладі "Пісня про віщого Олега" поет зобразив реальну історичну особу — київського князя Олега...

Читати приклад твору →

Пісня про віщого Олега

А. С. Пушкін. "Пісня про віщого Олега"
З літописів відомо, що на початку X століття в Києві царював князь Олег. Він здійснив вдалий похід на Царград, уклав з Візантією вигідний для російських купців торговельний договір. У відповідь на набіги кочових племен зі сходу Олег зі своїм військом зробив великий похід в бік Каспійського моря й розправився з хазарами.
Народ складав про бойові походи й самого Олега легенди, билини, казки, пісні...

Читати приклад твору →

Пісня про віщого Олега (за твором О. С. Пушкіна)

ПУШКІН ОЛЕКСАНДР
(1799-1837)
Відомий російський поет, лірик, казкар, який першим наважився ввести народну російську мову на сторінки "високої літератури". У центрі уваги поета — історія власного народу, призначення і місія покоління, до якого належав сам поет.
З дитинства Олександр Пушкін багато читав, спілкувався з відомими літераторами, у його батька була велика бібліотека, і майбутній поет багато часу проводив серед своїх добрих друзів — книг...

Читати приклад твору →

Поетичне змалювання давньоруської минувшини у баладі Олександра Пушкіна "Пісня про віщого Олега"

Колись у давнину балада була однією з головних форм розповідей про певні подій або відомих людей. Навіть про деякі історичні факти ми можемо дізнатися лише з балад, народних дум або інших подібних творів. Сама минувшина живе у них. Але й пізніше поети намагалися відтворювати дух давнини, звертаючись до старовинних поетичних форм. Так виникла літературна балада...

Читати приклад твору →

Поетичне змалювання побуту та звичаїв Київської Русі в поемі О. Пушкіна "Пісня про віщого Олега"

Поетичне змалювання побуту та звичаїв Київської Русі в поемі О. Пушкіна "Пісня про віщого Олега"
О. Пушкін, видатний російський поет, із дитинства захоплювався творами фольклору, переказами про життя народу в давні часи. В зрілому віці він вивчав історію свого народу. Цей інтерес до історичного минулого знайшов відображення в багатьох творах митця.
Поема О. Пушкіна "Пісня про віщого Олега" переносить читача у сиву давнину, в часи Київської Русі...

Читати приклад твору →

Роздуми над твором "Пісня про віщого Олега"

Олег бы послушал — ещё один щит
Прибил бы к вратам Цареграда.
Волхвы-то сказали с того и с сего,
Что примет он смерть от коня своего!
В. Висоцъкий
Драматизм вірша О. С. Пушкіна "Пісня про віщого Олега" наводить на роздуми про ті суворі часи, коли жили наші древні предки. Докладно про життя й діяльність новгородського князя Олега розповідає в "Повісті минулих літ" Нестор Літописець...

Читати приклад твору →
Дивіться також