Леся Українка — Лісова пісня

Стислі перекази

Лісова пісня (переказ)

Драма-феєрія в 3-х діях.
Дійові особи: "Той, що греблі рве"; Потерчата; Русалка; Водяник; Русалка Польова; Мати Лукашева; Лукаш; Дядько Лев; Доля; Злидні; Перелесник; Пропасниця; Куць; Мавка; Лісовик; Килина; "Той, що в скалі сидить"; Хлопчик; Діти Килини.
Пролог
Пролог розпочинається з опису старезного лісу на Волині...

Читати скорочено за 11 хвилин →

Лісова пісня (стисло)

Дійові особи: "Той, що греблю рве", Потерчата, Русалка, Водяник, Русалка Польова, Лукаш, мати Лукашева, дядько Лев, Доля, Злидні, Перелесник, Пропасниця, Куць, Мавка, Лісовик, Килина, "Той, що в скалі сидить", діти Килини.
Дія відбувається в старезному лісі на Волині протягом року. Кожна дія починається пейзажем, який змінюється відповідно до пори року.
Перша дія
На лісову галявину з плакучою березою й великим престарим Дубом виходять дядько Лев і його небіж (племінник) Лукаш...

Читати скорочено за 6 хвилин →

Лісова пісня (дуже стисло)

Драма-феєрія в 3-х діях
Пролог
Старий ліс на Волині, дика і таємнича місцина. Початок весни. З лісу вибігає "Той, що греблі рве". Вік перемовляється з потерчатами та Русалкою, яка нагадує йому про своє кохання, дорікає зрадою. Водяник сварить Русалку, що вона водиться з облудливим чужинцем. Він тільки зводить Русалок.
ДІЯ ПЕРША
У тій самій місцевості дядько Лев та його небіж Лукаш збираються будувати хату. Лев — старий чоловік, добрий. Лукаш ще молодий парубок...

Читати скорочено за 4 хвилини →
Дивіться також