Що дає мені знайомство з життєвим шляхом і творчістю великих людей

Твір на тему

Що дає мені знайомство з життєвим шляхом і творчістю великих людей

Коли я знайомлюсь із життєписом того чи іншого суспільного діяча або митця, це дає мені приклад для наслідування. Досить складно знайти людину, яка б подавала справді безпечний приклад власного життя. Так, викликає справжню повагу щедрість і дух служіння матері Терези, вірність своїм ідеалам Сковороди, аскетизм Діогена.

Крім того, це знайомство дозволяє побачити, як і завдяки чому реальні люди, нехай і талановиті, досягають успіху. Я бачу, що успіх у житті не приходить від разового щасливого "збігу обставин". Композитор Мендельсон жив у тому часі й місці, де євреї (а він був одним із них) уважалися чимось на рівні тварин. Леся Українка все творче життя повільно згасала від прогресуючої невиліковної хвороби.

Радше навпаки — звичайні люди приймали серйозні рішення, ставили високі цілі вжитті, обертали несприятливі обставини на свою користь. Невідома селянка йде до ставки французького дофіна, переконує його дати їй військо і вщент розбиває чисельно переважаючі сили англійської армії, увійшовши в історію під іменем Жанни д'Арк. Темний поморський селянський хлопчик іде до Петербурга, щоб здобути освіту, і стає ученим-універсалістом Ломоносовим.

І, мабуть, найголовніше те, що вони проявляли наполегливість, витривалість і цілеспрямованість у досягненні поставленої мети. Одному з найвидатніших учених усіх часів Томасові Едісону належить знамените визначення явища геніальності: "Це один відсоток натхнення й дев'яносто дев'ять відсотків... потіння".

Дивіться також

Нікому не поставили пам'ятник через те, що він (вона) вчинив щось приємне й вигідне для себе. Навпаки, заздрість і повагу зустрічає здатність людини керувати своєю волею, розумом, тілом і життям. "Існування навпаки" — ось що дійсно має ціну. Той же Едісон декілька років робив спроби винайти електричну лампу. Коли десяти-тисячний експеримент знову не дав позитивного результату, його запитали, як йому вдається не опустити рук перед очевидною невдачею. "Що ж, — сказав дослідник, — тепер я знаю десять тисяч способів, як не треба створювати електричну лампу".

Творчість видатних людей — те ж саме: постійна наполеглива праця. Інколи на досягнення якогось епохального завдання йшло ціле життя: Гете писав свою безсмертну поему "Фауст" майже все життя, Волт Вітмен усе життя доповнював і редагував поетичну збірку "Листя трави". Багато з них помирало, не зустрівши визнання, іноді в злиднях, забутті й презирстві: письменники Байрон, Дефо й Франко, художник Ван Ґог, композитор Моцарт.

Подібну особливість має, наприклад, виховна функція казок. За даними ряду психологів, казки дозволяють дитині повірити в свої сили, подолати комплекси, пережити в казках власне життя, "подолати дракона" в собі й своєму житті. Бридке каченя, Карлик Ніс, хоробрі лицарі, які долають нереальні перешкоди, звільнення прекрасної царівни від закляття — історії всіх цих "великих казкових героїв" по-' будовані на ідеї перетворення на щось якісно краще.

З іншого боку, Будда помер через те, що об'ївся смаженої свинини, Нострадамус був доволі схильний до чарки, Толстой програв маєток у карти, Шевченко був дратівливою й неприємною в спілкуванні людиною. Знайомство з біографіями й творами видатних людей приносить розуміння, що всі ми — люди зі своїми перевагами й недоліками й що робити себе копією іншої людини нерозумно. Треба пройти свій життєвий шлях, створити свою власну "творчість" і стати хоча б для самого себе "видатною людиною", досягши задоволення від життєвих перемог.

Інші варіанти цього твору: