Видатна людина — це наслідок таланту чи працелюбності і наполегливості?

Твір на тему

Видатна людина — це наслідок таланту

чи працелюбності і наполегливості?

Як стати видатною людиною? Перш ніж відповісти на це питання, треба з'ясувати, хто взагалі належить до видатних людей і які критерії відбору. Згадаємо видатних людей у різних галузях нашого життя. Яна Клочкова, Андрій Шевченко, Олександр Понамарьов, Данило Яневський, Святослав Вакарчук, Людмила Гурченко... Чому цих людей вважають видатними? Тому що вони вміють щось робити так, як інші не можуть. Дехто з вище перелічених добре плаває, грає в футбол, співає, веде телевізійні новини і розважальні шоу, пише чудові поезії і музику, грає ролі в кінофільмах. Цим своїм вмінням вони дуже відрізняються від нас, вони знаходяться на такому високому щаблі, якого більшості з нас ніколи в житті не досягнути. Так я, наприклад, вмію плавати і грати у футбол, але досягти рівня Андрія Шевченко чи Яни Клочкової я не зможу; Проте не слід переоцінювати вищість цих людей і доходити до фанатизму. Я, звісно, вражений здатністю тієї ж Клочкової плавати, але вважаю, що граю у футбол краще за неї. Але питання стоїть трохи по-іншому: в який спосіб досягли ці люди своїх висот? Вони народилися з відповідними навичками і схильністю до певної професії, у них Бог заклав якісь чудові властивості, яких не мають інші люди чи вони були звичайнісінькими, як всі інші, проте постійними тренуваннями і працею над собою досягли тієї вершини, яку зараз займають?

Мені здається, щоб стати видатною людиною, треба мати кілька факторів. Це передусім талант, любов до свого фаху, постійні тренування і робота над собою. І ще — удача. Але почнемо по черзі.

Дивіться також

Талант від Бога. Це має бути неодмінно. Якщо в мене при народженні нема вокальних даних, то видатним співаком я ніколи не стану. Я можу займатися співом, ходити у гурток, навчитися відчувати музику, врешті певною мірою я навчуся співати. Але це не буде той рівень, який має Сашко Понамарьов чи Святослав Вакарчук. Плюс все це коштуватиме багато нервових витрат. Або візьмемо простіше — плавання. На перший погляд здається, якщо плавати щодня певну кількість годин, то і станеш талановитим спортсменом. Але все не так просто. Є малюки, які ще нічого не усвідомлюють у житті, а вже відчувають себе у воді, немов риба, а інші просто мають панічний страх перед водою і одразу тонуть. Тобто при народженні у кожної людини є певна здатність до чогось.

Любов до своєї справи. Без цього теж не можна. Треба дуже любити свою роботу, щоб витримувати всі навантаження. Мені подобається грати у футбол, але при цьому я не достатньо його люблю, щоб присвятити йому своє життя. Уявіть собі, що справжні футболісти-професіонали тренуються щодня по 5-6 годин. Це ж як має подобатися футбол!? Зі співом справи так само: народившись з чудовими голосовими зв язками, але не отримуючи втіхи від співу, ви навряд чи станете відомим співаком.

Тренування. Мені здається, на цьому і не слід наголошувати. Кажуть, що Яна Клочкова проводить півжиття у воді, якщо прибрати той час, який іде на сон. Але я підозрюю, що їй подобається вода, вона отримує надзвичайну насолоду під час плавання. Але не лише спорт потребує багато вправ. Це стосується всіх професій. І співаки, і актори, і ведучі мають щодня вдосконалювати свої навички.

Удача. Це не менш важливий фактор, ніж всі попередні. Візьмемо приклад з життя Андрія Шевченка. Він вчився у звичайній загальноосвітній школі. Разом з іншими хлопцями грав у дворі в футбол. Потім став відвідувати футбольні секції. І сталося диво, його помітив один з розвідників "Динамо Київ", розпізнав у цій дитині футбольний талант, запросив до клубу. Але далеко не всі, хто потрапляє до професійних клубів, розкриваються. Дуже часто молоді й талановиті припиняють свою кар'єру через травми. Шевченкові теж пощастило, що за свою кар'єру він не мав жодного серйозного ушкодження.

Отож, аби стати видатною людиною, треба, щоб стався збіг усіх доленосних факторів: талант від Бога, потяг до цієї справи, постійна праця і наполегливість, удача. Але не слід поспішати ставати видатною персоною, може краще залишатися простою людиною і вміти робити добре одразу кілька справ?

Інші варіанти цього твору:

загрузка...