Михайло Коцюбинський — Цвіт яблуні (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Головний герой. Ми не бачимо зовнішності головного героя: ні особливих рис, ні специфічних характеристик. Ми не знаємо його імені та віку. Ми знаємо лише те, що герой має дружину, служницю Катерину, власний дім з городом, є письменником і батьком маленької дівчинки.

Цитати: Я не спав три ночі… мене гризе горе, я втрачаю єдину й кохану дитину… І мені так жалко стає себе, я такий скривджений, такий бідний, одинокий, я весь кулюся, лице моє жалібно кривиться, і в очах крутиться гірка сльоза…", "я сам, як був дитиною, вмирав уже, навіть лікарі од мене одмовились, a проте…".

Оленка. Трирічна дочка головного героя, його єдина дитина.

Цитати: "…свою дівчинку, її голі ручки на рядні; бачу, як ходять під рядном її груди, як вона розтулює спечені губи й ловить повітря. Оте мале, звичайно таке дике, тепер обіймає пухкими рученятами шию лікаря й само одкриває рота. Таке покірливе тепер, котенятко…", "Ще недавно, усього шість — ні, п'ять день, як вона бігала тут, у саду, і я чув лопотіння її босих ноженят", "Вона була така втішна, ми з жінкою часто сміялись із її вигадок", "Коли я чесався щіткою, вона називала те "тато замітає голову", мої комірчики прозвала обручами, не вимовляла літери "р", a замість "стидно" казала "стиндо"".

Дружина головного героя. Болісно переживає втрату дочки.

Цитати: "…вона переводить очі на мене. Гарячі й темні од нічниць і тривоги, блискучі од сліз і гарні. Її чорне волосся, зав'язане грубим жмутом, таке м'яке і тепле. Bсe сe я бачу. Я все cе бачу. Я бачу її миле заплакане обличчя, її голу шию і злегка розхристані груди, звідки йде запашне тепло молодого тіла…", "Вона вже не кричить, вона гірко, нерозважно плаче. Хай виплачеться, бідна".

Катерина. Служниця. "Я бачу сю стурбовану й заспану жінку; вона покірливо товчеться по ночах, вона теж любить нашу Оленку. Добра душа!..".

Аналіз інших творів Михайла Коцюбинського: