Іван Карпенко-Карий — Хазяїн

Варіанти аналізу твору

Хазяїн (аналіз, паспорт твору)

Жанр. Соціальна сатирична комедія.
Час створення. 1900 рік.
Автор. Іван Карпенко-Карий (Іван Тобілевич) (1845-1906) — український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру.
Тема. Зображення людської жадоби багатства та її наслідки. "Зла сатира на чоловічу любов до стягання без жодної іншої мети" (так сформулював тему сам автор).
Ідея...

Читати аналіз →

Хазяїн (композиція і сюжет твору)

"Хазяїн" — великий за обсягом драматичний твір на 4 дії. У центрі комедії — землевласник Терентій Пузир. Його образ складає композиційну основу твору. Інші персонажі більшою чи меншою мірою узгоджуються із цим образом, допомагають повніше його висвітлити.
Зміст твору розкривається переважно в діалогах і монологах персонажів. Ремарки дуже стислі. Вони вказують на місце дії або інформують про вихід дійових осіб та їхню поведінку на сцені...

Читати аналіз →

Хазяїн (характеристика та аналіз героїв)

Терентій Пузир. Він власник величезного господарства, де випасаються численні отари овець та працюють сотні наймитів. Його володіння величезні. Пузир починав з малого, та мрія про багатство змінила простого трудівника, змусила забути про мораль, людяність, порядність. Тільки так можна було зібрати мільйони — наживаючись на чужій біді, переступаючи через людей...

Читати аналіз →
Дивіться також