Артур Конан Дойл — Пістрява стрічка (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Шерлок Голмс. Головний герой оповідання, людина з феноменальною пам'яттю, спостережлива, здатна до складних умовиводів, з досконалими знаннями в тих галузях науки, які могли згодитись і криміналістиці. Голмс розплутує найважчі загадки. Шерлок Голмс демонструє незвичайний розум, кмітливість, уміння зберігати спокій у напружених ситуаціях, силу і швидку реакцію.

Лікар Вотсон. Друг та помічник детектива. Образ Вотсона виконує особливу функцію: він не тільки безпосередній учасник подій, які описує, але й герой, за яким читач іде в розслідуванні, бачачи все його очима. Проте лише після пояснення Голмсом розв'язання загадки стає зрозуміло, що припущення Вотсона та читача – хибні, а дивні дії детектива мали чітку мету і логічне пояснення.

Гелен Стоунер. Дівчина, яка звертається до Шерлока Голмса по допомогу. Гелен живе з вітчимом, збирається виходити заміж, але однієї ночі її турбує дивне посвистування, саме таке, яке два роки тому чула перед смертю її покійна сестра. На вигляд Гелен було не більше 30 років, але у її волоссі вже з'явилася передчасна сивина. Дівчина мала стомлений і виснажений вигляд. На її руці були синяки – наслідки поведінки жорстокого вітчима.

Джулія Стаунер. Сестра-близнючка Гелен. Коли обом дівчаткам було по два роки, їхня мати вийшла заміж за Ройлотта. Два роки тому Джулія померла за дивних обставин. Перед смертю вона говорила Гелен, що чує вночі дивний посвист, а помираючи встигла сказати "пістрява стрічка".

Лікар Ґрімсбі Ройлотт. Вітчим Гелен і Джулії. Водився з циганами, мав пристрасть до індійських тварин, у його садибі жили гепард і бабуїн. Був останнім представником одного з найстаровинніших в Англії саксонських родів Ройлоттів зі Стоук-Морана, що на західному кордоні графства Суррей. Одружився з матір'ю Гелен і Джулії через гроші. Ройлотт жив самотньо, сварився з сусідами. Не бажаючи віддавати падчеркам після заміжжя гроші їхньої покійної матері, чоловік вирішив позбутися дівчат, використавши болотяну гадюку. Йому вдалося вбити Джулію, але Гелен врятував Шерлок Голмс, а Ройлотт загинув від укусу своєї ж гадюки. Портрет Ройлотта: "Його одяг являв собою дивну мішанину: чорний циліндр і довгий сюртук свідчили про лікарську професію їх власника, а високі гетри й мисливський нагай, яким він вимахував, виказували в ньому сільського жителя. Чоловік був такий високий на зріст, що діставав циліндром до верхнього одвірка дверей, і такий широкий, що зовсім їх затуляв. Його м'ясисте і вижовкле на сонці обличчя із слідами огидних пристрастей густо мережили зморшки. Чоловік повертався то до мене, то до мого друга. Глибоко посаджені жовчні очі і тонкий хрящуватий ніс робили його схожим на якогось старого хижого птаха.".

Аналіз інших творів Артура Конан Дойла: