Пауль Маар — Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу (характеристика та аналіз героїв твору)

Аналіз твору

Пан Пляшкер. Чоловік середніх років, який працює у конторі, живе самітно, винаймає кімнату у будинку пані Моркван. Він несміливий, закомплексований, боїться свою хазяйку та свого начальника. Має багато бажань, але не може сам нічого зробити. Випадково у його житті з'являється Суботик, який може виконати будь-яке бажання і який змінює життя цього чоловіка.

Суботик. Фантастична істота, яка з'являється якось у пана Пляшкера і називає його своїм татком. Портрет: "Аж тепер пан Пляшкер уперше роздивився Суботика ясної днини. Той був на вигляд такий самісінький, як тоді, коли пан Пляшкер уперше здибав його на вулиці: хоботець, обличчя все в синіх цятках, а спина густо вкрита цупкою рудою шерстю. В усій своїй красі сидів він у гамачку зі скатертини і всміхався панові Пляшкеру". Суботик має енергійний характер, він кмітливий, активний, пустотливий, любить їсти усе підряд, навіть якщо це речі. На його обличчі є сині веснянки, коли Суботик виконує якесь бажання названого татка, веснянка зникає. Суботик вміє складати вірші про події, що відбуваються у його житті.

Це добре створіння з поросячим носиком має енергійний характер і здатне зробити такими всіх людей, з якими зустрічається. Образ Суботика є втіленням природного й дитячого погляду на світ. Суботик обирає собі за тата трохи старомодного й нудного пана Пляшкера, котрий усього боїться, але з допомогою Суботика чоловік поступово змінюється.

Амфібер. Пан, у якого через Суботика і пана Пляшкера трапляються неприємності з поліцією. Кожного разу, коли Амфібер хоче довести поліції, що бачив дивне створіння (Суботика), що в його будинок в'їхав Пляшкер, що у його будинку з'явився папуга, який говорить людською мовою, — Суботик і Пляшкер встигають швидко "прибрати свої сліди", тож поліція вважає пана Амфібера несповна розуму.

Пані Моркван. Власниця квартири, у якій живе пан Пляшкер. Строга, серйозна пані, любить чистоту. Вимоглива до свого мешканця. "Тварини в помешканні — це для неї жах".

Пан Вівторакус. Друг пана Пляшкера ще з часів дитинства. Дуже відповідальний. Любить тварин та птахів, має їх вдома безліч, часто з ними приходить у гості до Пляшкера. Добросердечний, запальний, хвилюється за друга. З пані Моркван у Вівторакуса зароджуються романтичні відносини.